poniedziałek, 14 marca 2011

Wakacje z piekła rodem

Cykl: antologia
Autor: Cassandra Clare, Claudia Gray, Maureen Johnson, Libba Bray, Sarah Mlynowski
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-241-3682-7
Moja ocena: 4,5/6
_______________
Autorka Miasta kości, autorka Wiecznej Nocy i inne bestsellerowe pisarki zapraszają na
Wakacje z piekła
Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w...
Lecz miłość kwitnie nawet w najbardziej upiornych okolicznościach… 
____________________
"Wakacje z piekła" to antologia spisana przez takich wybitnych autorów jak Libba Bray, Cassandra Clare czy też Claudia Gray.

Sarah Malynowski "Łowy"

Pierwsze opowiadanie należy do moich ulubionych. Dwie dziewczyny; samodzielny, wakacyjny rejs statkiem oraz tajemnicze zniknięcia pasażerów, spowodowane ( wg. miejscowej prasy ) przez wampiry.  Czy na statku na pewno jest bezpiecznie? Czy coś się stanie głównym bohaterkom?Oceniam to opowiadanie na 5. Moim zdaniem jest najciekawsze, mimo iż jest najkrótsze. Końcówka była dla mnie totalnym zaskoczeniem.


Cassandra Clare "Dom Luster"

Opowiadanie drugie różni się całkowicie od pierwszego. Ze świata wapirów przenosimy się na mroczne wybrzeża Jamajki. Plaże tu są opustoszałe, a jeden z wielu pustych domów zajmuje tajemnicza kobieta... Dlaczego ta kobieta jest niebezpieczna dla mężczyzn? Co kryje jej przeszłość?

To opowiadanie oceniam jako dobre. Widać jednym z ulubionych motywów autorki są relacje siostra-brat, które oczywiście w rzeczywistości są czymś więcej niż relacjami między rodzeństwem. Tak jak w "Mieście Kości" tutaj również mamy miłość, prawdziwą miłość Violet, do swojego brata Evana.


Claudia Gray "Nie lubię twojej dziewczyny"

Claudia Gray z kolei przenosi nas w świat czarownic i uroków. To już kolejny sabat. Jednak Cecily przeczuwa, że tym razem stanie się coś złego. Gdy widzi swoją odwieczną gnębicielkę, Kathleen w towarzystwie przystojnego Scotta, zastanawia się co chłopak widzi w jej wrednej koleżance. W końcu zaczyna domyślać się co się stało...
Czy uda jej się ocalić Scotta?

Tym razem opowiadanie zachwyciło mnie pozytywną energią płynącą od głównej bohaterki. Jej poczucie humoru i samokrytyka przenoszą akcję na wyższy poziom.


Maureen Johnson "Dekret o podejrzanych"

Pora odwiedzić francuskie prowincje. Charlie i Marylou wyjeżdzają na wakacje do rodziny. Zatrzymują się w domku na totalnym bezludziu. Pewnego dnia Charlie udaje się na spacer. Spotyka tajemniczego mężczyznę, który opowiada jej krwawą historię...
Jakie są jej następstwa? Czy ta historia jest niebezpieczna?

Ta historia z kolei nie zaciekawiła mnie zbytnio, dlatego oceniam ją najniżej. Tylko końcówka tej historii była godna uwagi, chociaż jak dla mnie już sama fabuła jest... dziwna.


Libba Bray "Nigdzie nie jest bezpieczne"
To ostatnia historia z tej książki. Libba Bray zabiera nas w podróż do miasta Necuratul, miejsca w którym składają ofiary diabłu. Czy czwórka studentów na wakacjach zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie na nich tam czeka?

Podobnie jak pierwsza historia, ta również jest moim faworytem. Miejscami wiało nutką grozy i dosłownie czułam mrowienie na karku.


Polecam !
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...