wtorek, 15 marca 2011

Kolejne problemy Georginy ;)

Miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginalny
: Succubus Shadows
Rok wydania oryginału
: 2010
Liczba stron
: 304
Format
: 130x205 mm
Oprawa
: miękka
ISBN-13
: 9788324138661
Wydanie
: I
Data
wydania: styczeń 2011
Moja ocena: 5.5/6
******************************************************
Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet.
Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie.
Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony...
Dziewczyna nie powinna przesadzać z alkoholem. Zwłaszcza jeśli jest sukubem. I zwłaszcza na imprezie, na której jest jej eks z nową narzeczoną.

A to niestety przydarza się Georginie. Chyba dlatego zgadza się zostać druhną na ślubie swojego śmiertelnego byłego chłopaka. Ale dziwne wizje, których doświadcza od czasu przyjęcia, to już raczej nie efekt jednego drinka za dużo. Chyba kryje się za nimi jakaś diabelska sztuczka. Wkrótce Georgina nie będzie miała już czasu rozpamiętywać miłosnego zawodu. Musi zebrać całą swoją demoniczną moc do walki z tajemniczą siłą, która wciąga ją w jakiś upiorny obcy wymiar...
*********************************************************************************
"Cienie sukuba" to już piąty tom przygód Georginy, sukuba czerpiącego energię życiową z seksu. Co tym razem dzieje się w życiu Georginy ?? Jakie przygody zafundowała jej autorka, Richelle Mead ??

Tym razem Georgina cierpi. Jej były, Seth przygotowuje się do ślubu z Maddie. Sukub jest załamany. Jej chwile słabości wykorzystuje jakaś tajemnicza moc. W chwilach smutku Georgina słyszy "syreni śpiew". Coś próbuje ją schwytać w swe sidła. Tylko co ??


Bardzi mi się podobały momenty w których widzimy historię Georginy. Dowiadujemy się nieco więcej o jej przeszłości. Każde wspomnienie pochodzi z innego okresu jej życia.

Jak chyba w każdej sukubiej części, tak i w tej, należą się ogromne brawa za dynamikę akcji. Dzieje się i to dużo, a każda następna strona jest ciekawsza od poprzedniej.

Pani Mead nie zapomina o motywie humorystycznym. W ten sposób obserwujemy zauroczenie Cody'ego gotką Gabrielle. Gabbie wie czego chce, natomiast Cody jest w jej towarzystwie zmieszany i nieśmiały. Czy uda im się być razem ?? Sprawdźcie koniecznie !! Dobry humor gwarantowany :D

Mimo wszystko ta część zdecydowanie różni się od poprzednich. Czym ?? Otóż mamy tu odrobinę filozofii. Głowna bohaterka zastanawia się nad swoim życiem. Czy rządzi nim przeznaczenie czy przypadek ?? Czemu zawsze jej przytrafia się coś złego ?? Czemu to zawsze na nią coś poluje ?? Sukub stawia sobie wiele pytań. Czy otrzyma na nie odpowiedzi ??

Bardzo spodobał mi się fragment uwięzienia głównej bohaterki. Ciekawa jestem jak moi znajomi zachowywaliby się gdybym nagle zniknęła. Czy by mnie szukali ?? Co robią kiedy ich nie widzę ?? Myślę, że czasem każdy z nas chciałby mieć wzgląd na wszystkich, tak jak miała to Georgina w tej części.
Podsumowując książka ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów ( których chyba w tym przypadku nawet nie ma :) ). 

Szczerze polecam każemu !!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...