wtorek, 15 marca 2011

Klasyka świata wampirów

"Dracula" Brama Stokera to pierwsza historia o wampirach To właśnie ta powieść była inspiracją dla wielu pisarzy (np. Anne Rice), muzyków oraz scenarzystów.

Głównym bohaterem jest tytułowy hrabia Dracula, mieszkający w Transylwanii, w Rumunii. Pewnego dnia gości on u siebie Jonathan'a Harker'a, młodego prawnika. Hrabia chce bowiem zakupić nową posiadłość w Anglii.

Niestety po pewnym czasie Jonathan poznaje sekret hrabiego. Mało tego, mężczyzna dowiaduje się, że po wyjeździe hrabiego do Anglii, zostanie on oddany jako ofiara trzem kobietom - także wampirom.Postanawia uciec i zemścić się na Draculi... Jednak to nie jest takie proste jak się może wydawać...


"Dracula" urzekł mnie swoim pełnym grozy klimatem. Czytając, co mogę stwierdzić z czystym sumieniem, miewałam dreszcze ( A jak to ja, oczywiście dorzuciłam jeszcze mroczną muzykę )

Powieść jest pisana w formie dziennika, a właściwie dzienników. Przez co mamy wzgląd na wydarzenia z wielu punktów widzenia

Dodatkowo sama postać Draculi jest przerażająca: brak odbicia w lustrze, kły, możliwość zmiany kształtu, siła... jednym słowem postać godna prawdziwego horroru.

Polecam ją dosłownie każdemu W końcu to klasyka
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...