wtorek, 15 marca 2011

Coś świeżego ^^

Cykl: Billi San Greal (#1 w serii)
Autor: Sarwat Chadda
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010
ISBN-13: 978-83-10-11835-6
Moja ocena: 6/6 
_______________________
Codzienność Billi jest daleka od normalności. Cel jej życia to przygotowanie się do roli templariuszki. Elitarny zakon przetrwał do czasów obecnych, a jego członkowie walczą z przeklętymi: wampirami, wilkołakami, upiorami oraz upadłymi aniołami. Dziewczyna jest samotna, pragnie ciepła i zrozumienia. Nie wie, czy bycie mniszką i jednocześnie pogromczynią potworów jest tym, czego chce. Życie Billi się zmieni, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o fascynującej osobowości, skrywającego mroczny sekret i, jak się okaże, bardzo niebezpiecznego...
Pocałunek Anioła Ciemności to mieszanka romansu, wartkiej akcji, grozy i nawiązań do tajemnic templariuszy, a także biblijnych opowieści.
________________
Przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczona. "Pocałunek anioła ciemności" Sarwat Chaddy wydaje się być kolejną książką o łowcy stworzeń paranormalnych. Jednak prawda jest nieco inna. Wchodzimy bowiem w świat templariuszy. Dowiadujemy się wiele o Zakonie. Uczestniczymy w każdej sytuacji. Przeżywamy z nimi wszystkie zwycięztwa, porażki, niebezpieczeństwa i problemy.


Główną bohaterką jest Billi, córka Arthura - władcy Zakonu ( o ile tak go można nazwać ). Stara się ona o przyjęcie do kręgu templariuszy. Musi jednak zabić... kilkuletnie dziecko. Sytuacja wydaje się nam absurdalna, ale okazuje się, że chłopczyk tak naprawdę już jest martwy, opętany przez demona. Czy Billi uda się wstąpić do Zakonu ?? Jakie to niesie ze sobą konsekwencje i zobowiązania ?? Jak wpłynie to na jej życie ??

Tego już wam nie zdradzę :D

Bardzo spodobały mi się opisy dotyczące templariuszy. Wiele można się o nich dowiedzieć i jest to miła odmiana po wszystkich wilkołako-wampiryczno-anielskich książkach :)

Ponadto autorka pisze w prostym języku. Odpowiednie wątki przeplatane są humorem oraz typowymi problemami nastolatki. Fabuła jest interesująca, a akcja dynamiczna. Wszystko razem powoduje, że ksiażka jest wprost stworzona dla coraz bardziej wybrednej młodzieży. :D

Wątek miłosny. Romantyczny, tajemniczy, z dreszczykiem. Na pewno wam się spodoba :D

Na koniec wypada jeszcze ocenić okładkę. Przyznam szczerze zaintrygowała mnie i to bardzo. Mamy na niej główną bohaterkę trzymającą miecz templariuszy. Moim zdaniem spełnia swoją rolę i zachęca do przeczytania.

Polecam !!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...