wtorek, 15 marca 2011

Czy wszystkim można ufać ??

Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 12/2010
Tytuł oryginalny: Strange Angels: Betrayals
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 312
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324138296
Wydanie: I
Moja ocena: 5.5/6
******************************************************
Dziewczyna inna niż wszystkie: niebezpieczna, wrażliwa i samotna, znów porwie cię w mroczny romantyczny świat.
Ostra, zamknięta w sobie szesnastoletnia łowczyni demonów nie może ufać nikomu. Czuje się coraz bardziej samotna, ukryta w szkole atakowanej przez potwory przenikające do współczesnego świata.
Świat Dru Anderson runął, gdy zginął jej ojciec. I gdy odkryła, że krew, która płynie w jej żyłach nie jest tylko ludzka. I choć schroniła się w tajemniczej szkole dla takich jak ona, wciąż nie czuje się bezpieczna. Zwłaszcza że jest jedyną dziewczyną wśród samych chłopców. A instynkt podpowiada jej, że jeden z nich pragnie jej śmierci. Jeden z dwóch, których pokochała...

*********************************************************************************
"Zdrada" to drugi tom serii "Inne anioły" Lili St.Crow. Cykl opowiada o nastoletniej Dru, która jest swietoczą, wampirem pół krwi. Jej życie nie jest proste. Polują na nią wampiry czystej krwi. Jako była pomocnica łowcy, Dru jest silna, sprytna i inteligentna. Wie jakie niebezpieczeństwa na nią czekają. Stara się walczyć za wszelką cenę. Jednak dla jej bezpieczeństwa zostaje umieszczona w Scholi. Tam, razem z jej wilkołaczym przyjacielem Graves'em i mrocznym Christophe'em każdego dnia przygotowuje się do rozkwitu, stania się dampirem.

Bardzo podobał mi się pomysł autorki na napisanie bestselleru. Niby mamy do czynienia z czymś starym, przereklamowanym, jak wampiry i wilkołaki, jednak jednocześnie czytamy o czymś nowym: dampiry, loup-garou, swietocza. Pomysł jest nietylko dobry, ale i genialnie opisany. Autorka posługuje się prostym językiem. Główna bohaterka, Dru nazywa rzeczy po imieniu, nie owija w bawełnę, mówi co myśli... No dobra może nie dokońca wszystko.

Czemu nie mówi wszystkiego ?? Bo jej życie to jedna wielka tajemnica. Nie może się ujawnić. Jednak co jeśli ( domyślając się po tytule ) ktoś ją zdradzi ??

Chyba najważniejszym pytaniem jest: Kto ?? Jednak nie odrazu jest to powiedziane. Jest wiele niewiadomych. Akcja jest tajemnicza, ale jednocześnie dynamiczna i pełna grozy. Szczerze przyznam, że w niektórych momentach ( podczas czytania w nocy ) miałam dreszcze i zdawało mi się, że ktoś mnie obserwuje. No, ale cóż myślę, że jeśli książka jest dobrze napisana to czytelnik nie ma problemu z wczuciem się w głównego bohatera/bohaterkę.

W "Zdradzie" Dru towarzyszą różne emocje. Raz jest to strach innym razem szczęście. Czytelnik przeżywa wszystko to co ona. Dobrym przykładem na potwierdzenie moich słów jest to co napisałam powyżej o "nocnym czytaniu".

Dodatkowym plusem książki jest humor. Dru ma bardzo sarkastyczne podejście do życia, przez co osobom trzecim, obserwującym jej życie wydaje się to nieco zabawne. Mimo wszelkich przeciwności swietocza widzi "pozytywne" strony w niemal każdym okresie swojego życia.

Niestety pojawia się oklepany wątek miłosny. Czemu oklepany ?? Bo pojawia się schemat 2+1. Jak w każdej niemal książce paranormal główna bohaterka staje przed trudnym wyborem. Jak to się wszystko skończy ?? Odsyłam do lektury i szczerze polecam wszystkim zainteresowanym !! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...