wtorek, 15 marca 2011

Krótkie życie wampira...

Cykl: Zmierzch - uzupełnienie
Autor: Stephenie Meyer
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 9788324589814
Data wydania: 2010
Moja ocena: 4/6
_______________
„Drugie życie Bree Tanner” („The Short Second Life of Bree Tanner”) to najnowsza powieść Stephenie Meyer na motywach trzeciej części sagi Zmierzch – „Zaćmienia”.

Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z „Zaćmienia”, która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. „Drugie życie Bree Tanner” to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. 
___________________

Książka "Drugie życie Bree Tanner" oparta o "Zaćmienie" ukazuje życie nowonarodzonych wampirów. Ich ciągłe polowania, chęć mordu i zaspokojenia pragnienia.Bree jest jedną z nowonarodzonych. Mimo tego nie jest jednak tak porywcza jak pozostali. W pewnym stopniu potrafi nad sobą panować. Boi się Riley'a. Tego co może jej zrobić za nieposłuszeństwo.

Riley jest przywódcą nowych wampirów. Ustala zasady : np. "godzinę policyjną".

Bree wraz z Diegiem - jej "przyjacielem" - odkrywa jednak, że Riley nie mówił im prawdy. Odkrywają, że wbrew temu co mówił światło słoneczne ich nie zabija.

Dlaczego ich okłamał Kim są ich tajemniczy wrogowie o żółtych oczach zadający się z ludzką dziwczyną Czy ich przeznaczeniem jest walczyć u boku Victorii i Riley'a Czy Bree odnajdzie Diega Czy jej historia zakończy się happy endem

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymacie gdy przeczytacie książkę Stephenie Meyer. Polecam
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...