poniedziałek, 14 marca 2011

Croatan - czy srebrnokrwiści powrócą?

Cykl: Błękitnokrwiści (#1 w serii)
Autor: Melissa de la Cruz
Wydawnictwo: Jaguar
ISBN: 978-83-60010-95-2
Data wydania: 2010
Moja ocena: 6/6 
_______________
Wampirów... nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokach nocy. Oni żyją w świetle – świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku! Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Już niedługo życie Schuyler gwałtownie się zmieni: ona także nie jest „zwykłym człowiekiem”, ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz. Dla najmłodszego pokolenia błękitnokrwistych rozpoczynają się „wieczorne lata” – okres dorastania i poznawania swojej mocy. Są potężni, są nieśmiertelni, ludzie nie mogą im zagrozić... Więc dlaczego jedno z nich ginie tragicznie? Dlaczego, choć to nie pierwszy taki przypadek, starsi nie zamierzają niczego robić? Co takiego jest dostatecznie potężne, by polować na wampiry? Tylko niepokorna Schuyler ma dość siły woli, by zadać te pytania i dążyć do prawdy... która może okazać się straszniejsza, niż przypuszcza.
___________________
Książka "Błekitnokrwiści" Melissy De La Cruz opowiada o mieszkańcach Nowego Jorku. Czytając pojawia nam się obraz całej śmietanki tomarzyskiej: ich problemy, miłości, pasje. Jednak nie tylko o bogatych tu mowa...Schuyler Van Alen to dziewczyna, która nie ceni sobie wielkiego zainteresowania od strony innych ludzi. Woli otaczać się w gronie najbliższych przyjaciół - Oliver, Dylan. Jeszcze nie wie jak wielkie brzemie spoczywa na jej barkach. Dopiero poznaje tajemnicę błękitnokrwistych, a już musi stawić czoła tajemniczemu mordercy...

Rodzeństwo Force są najbardziej wpływową rodziną w mieście. Dla Mimi liczy się tylko popularność... Jack'owi natomiast zależy na czymś więcej. Zwłaszcza, że jego kontakty z Schuyler są coraz bliższe.

Pewnego dnia ktoś ( lub coś ) morduje Aggie - jedną z błękitnokrwistych. Sprawia to wielkie poruszenie, gdyż żaden błękitnokrwisty nie może umrzeć. Nie da się go zabić. Jednak kto zamordował Aggie? Czerwonokrwiści byli zbyt słabi... Więc kto? Czy to ma coś współnego z tajemniczym słowem Croatan?

Moim zdaniem książka jest naprawdę interesująca... Akcja rozgrywa się powoli trzymając czytelnika w napięciu.  Muszę sięgnąć po kolejne części. Koniecznie!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...