poniedziałek, 14 marca 2011

Bractwo Czarnego Sztyletu - historia Vrhednego

Wydawnictwo: Videograf II
Miejsce wydania: Chorzów
Wydanie polskie: 11/2010
Tytuł oryginalny: Black Dagger Brotherhood: Lover Unbound
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 544
Format: 135x210 mm
Oprawa:
miękka
ISBN-13: 9788371838613
Wydanie: I
Moja ocena: 6/6
******************************************************
Bohaterem piątego tomu serii jest Vrhedny - najbardziej inteligentny spośród braci. Ma za sobą ciężkie przeżycia: w młodości był dręczony fizycznie i psychicznie przez swego ojca, najbardziej sadystycznego i groźnego wojownika Bractwa, a matki nie znał. Nic dziwnego, że nieufnie przyjmuje informację o tym, kto jest jego matką. Dręczony


przez wspomnienia z przeszłości i prorocze wizje, które pojawiają się w jego głowie, Vrhedny znajduje odprężenie w seksualnych perwersjach i krwawych bojach z wrogami. Ciężko zraniony w walce, trafia do zwykłego szpitala i tu spotyka interesującą kobietę, lekarkę Jane. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak ich związek nie ma szans. Vrhedny z rozkazu Pani Kronik ma żyć wśród Wybranek, a Jane musi opuścić siedzibę Bractwa. Tymczasem narasta konflikt z tajemniczą matką Vrhednego, a reduktorzy zaczynają interesować się Jane...
*********************************************************************************
"Śmiertelna klątwa" to już piąty tom bestsellerowej serii "Bractwo Czarnego Sztyletu" J.R. Ward. Cykl opowiada o wojnie miedzy wampirami ( członkami Bractwa ), a reduktorami. Tym razem głównym bohaterem jest Vrhedny, najbardziej utalentowany z braci.
Po raz kolejny pani Ward zachwyciła mnie swoim dziełem pisarskim. Każda kolejna książka z cyklu jest bardziej zaskakująca od poprzedniej. Jeszcze więcej akcji, więcej seksu i więcej niespodzianek.
Piąty tom cyklu skupia się głównie na postaci Vrhednego. Jest on najbardziej zboczonym wampirem w okolicy i w dodatku już nie długo ma zostać wampirzym dawcą spermy. Decyzja nie należy do niego tylko do... jego matki.
Kto jest matką V ?? Czy wiedział on o jej istnieniu ??
Przyznam się, że przeżyłam szok. Nie miałam pojęcia jakie będą odpowiedzi na powyższe pytania. Wątek został tak poprowadzony przez wszystkie tomy, że w najmniejszym nawet stopniu czytelnik nie jest w stanie niczego się domyślić.
Przed Vrhednym pojawia się jeszcze jedno wyzwanie. Mianowicie człowiek, płci żeńskiej; z zawodu chirurg. :) Gdy postrzelony wampir trafia do ludzkiego szpitala, nie potrafi go opuścić bez Jane. Młoda lekarka zostaje więc przez niego uprowadzona. :D
Przyznam z czystym sumieniem, że ten wątek także wypadł autorce wspaniale. Humor, seks, pazur - to wszystko składa się w cudowną opowieść miłosną.
Pokazane są również przygody pozostałych członków Bractwa. Ich poczynania genialnie przeplatają się z głównym wątkiem. Te "przerywniki" sprawiają, że czytelnik dosłownie pochłania książkę byleby tylko dowiedzieć się więcej i więcej o przyszłości Vrhednego i Jane. Czytając w mojej wyobraźni obrazy pojawiały się zupełnie tak jakbym oglądała serial.
Dowiadujemy się także dużo o przeszłości V. Mamy wzgląd na to jak wyglądała jego przemiana i jego wcześniejsze życie.
Chyba jedynym minusem prawie całej serii są polskie wersje okładek. Gdyby nie opis i tytuły to nigdy w życiu nie sięgnęłabym po "Bractwo Czarnego Sztyletu".
Cóż jeszcze mogę powiedzieć ?? Jestem przekonana, że czytając nie będziecie się nudzić. Nie jest to typowa lekka lekturka dla młodzieży z mnóstwem powtarzających się sterotypów. Mamy tu do czynienia z ambitną lekturą, na którą warto poświęcić swój czas. Serdecznie polecam "Śmiertelną klątwę" jak i resztę tej wspaniałej serii !!:D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...