niedziela, 22 grudnia 2013

Życie jakie znamy

Tytuł Oryginału: Life as we know it
Czas trwania: 1godz. 54min.
Gatunek: Dramat, Komedia, Romans
Produkcja: USA
Reżyseria: Greg Berlanti
Scenariusz: Ian Deitchman,Kristin Rusk Robinson
Moja ocena: 8/10 ♥ (ulubiony)______________________
"Och życie!" to nie jest zwykły film. To historia, która odmienia nasze życie, pokazuje jak przewrotny może okazać się los i jak wiele jesteśmy się w stanie nauczyć o sobie i otaczających nas ludziach w obliczu życiowej tragedii.

Przed taką sytuacją stają Holly (Katherine Heigl) i Messer (Josh Duhamel). Poznali się poprzez wspólnych przyjaciół i umówili na kompletnie nieudaną randkę. Zakończyli ją jeszcze zanim dotarli do restauracji! Jednak pewnego dnia ich życie totalnie się zmienia - ich przyjaciele giną w wypadku, a na mocy testamentu ogłaszają Holly i Messera prawnymi opikunami ich kilkumiesięcznej córeczki. Jak potoczą się ich losy i czy uda im się przetrwać w swoim towarzystwie?

Jeszcze na początku filmu myślałam, że będzie to zwykła komedia, lekka i przyjemna mimo tragicznego rozpoczęcia. Nie mogłam się bardziej mylić. Już dawno nie ryczałam jak bóbr tak bardzo, jak podczas oglądania "Och życie!".

Przede wszystkim film ukazuje trudną drogę, jaką musi pokonać każdy rodzic. Dotychczasowe, beztroskie i uporządkowane życie głównych bohaterów zmienia się w walkę o znalezienie chwili wytchnienia, dodatkowej gotówki czy też upragnionego szczęścia. Oboje są wykończeni, nerwowi i zasypiają z poczuciem, że każdy następny dzień będzie wyglądał podobnie.

Oczywiście jak w każdej komedii musi pojawić się wątek romantyczny. Pełen niespodzianek i humoru proces kształtowania się miłości pomiędzy dwojgiem kompletnie niecierpiących się ludzi budzi wielkie emocje u widza. Przykuta do fotela, nie byłam wstanie zrobić sobie choćby maleńkiej przerwy w oglądaniu, desperacko pragnąć poznać, jak to wszystko się zakończy.

Dodatkowym plusem filmu jest niezwykła oprawa muzyczna. Świetnie wpasowujące się w poszczególne wydarzenia utwory doskonale umilają nam czas i dopełniają całości. Ponadto ciekawym zabiegiem jest podział całej historii na pory roku, przez co jeszcze lepiej możemy zaobserwować jak w ciągu roku może odmienić się życie jednostki.

Podsumowując "Och życie!" to komedia, którą każdy z was powinien obejrzeć. Idealnie odzwierciedla rzeczywistość i gwarantuję, że poruszy serca nawet najbardziej wymagających widzów. Polecam!


 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...