środa, 25 grudnia 2013

Gdy na świat spojrzymy z innej perspektywy...

Tytuł Oryginału: Supernatural
Czas trwania odcinka: 45min
Gatunek: Dramat, Horror
Reżyseria: David Nutter, Robert Singer
Scenariusz: Eric Kripke, Robert Singer
Produkcja: USA
Moja ocena: 10/10 
______________
"Nie z tego świata" to serial, do którego miałam pewne obawy, a do rozpoczęcia oglądania podchodziłam niezwykle sceptycznie. Teraz, mogę spokojnie stwierdzić, że nie żałuję ani chwili spędzonej na przeżywaniu przygód braci Winchester. To dzięki niemu właśnie polubiłam seriale o takiej tematyce i teraz nałogowo je oglądam, jak tylko znajdę odrobinę czasu. Co takiego sprawia, że twór Erica Kripke jest tak interesujący, pasjonujący i przyciągający?

Pierwszy sezon opowiada historię braci, którzy nigdy nie mieli okazję na normalne życie. Gdy byli małymi dziećmi ich matka została zamordowana przez... demona. Od tej pory ich ojciec (Jeffrey Dean Morgan) stał się łowcą i całe swe życie zaczął poświęcać na odnalezienie mordercy swej żony. Dorastający w świecie nadnaturalnych stworzeń Sam (Jared Padalecki) i Dean (Jensen Ackles) stają się jednymi z najlepszych łowców. Podążając śladami ojca muszą nie tylko stawić czoła przeróżnym stworom, ale i na podstawie jego własnych zapisków, odnaleźć go i pomóc w pomszczeniu żony.Może to wszystko brzmi banalnie, niczym z nudnego, taniego horroru, jednak gdy obejrzycie jeden odcinek, potem drugi, trzeci, dziesiąty - odkryjecie, że nie tak łatwo przestać i powoli uzależniacie się od paranormalnego świata. Interesujecie się takimi wątkami? Lubicie horrory? A może szukacie czegoś innego pośród wszędobylskich wampirów i wilkołaków? W "Nie z tego świata" znajdziecie coś dla siebie. Duchy, zmiennokształtni, starożytni bogowie, wiedźmy, demony i wiele, wiele innych stworzeń - na pewno nie będziecie się nudzić.

Jeśli jednak przy paranormalnym charakterze serialu, pragniecie jakiegoś romansu, to nie macie na co liczyć. Na palcach jednej ręki, można policzyć kobiety pojawiające się w życiu Sama i Deana razem wziętych, w dodatku podczas trwania dziewięciu sezonów! To historia, której głównymi wątkami są rodzina i przyjaciele. Pokazuje jak ważne jest wsparcie bliskich i do czego zdolny jest człowiek, aby ocalić tych, których kocha najbardziej.

Dodatkowym plusem serialu, jest to, że wraz z każdym nowym sezonem pojawia się główny wątek, który swoje apogeum osiąga w finałowym odcinku. Raz jest to Czyściec, innym razem Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, jeszcze innym aniołowie. Twórcy bardzo starają się wzbudzić jak największe emocje u widza i tak go zaciekawić, żeby z niecierpliwością śledził dalsze losy bohaterów i nie mógł doczekać się emisji kolejnych odcinków.

Jeśli kiedykolwiek miałabym okazję pojawić się na jakimś planie filmowym, to chciałabym pojawić się właśnie na planie "Nie z tego świata". Nie dlatego, że chciałabym zobaczyć na własne oczy czarną Impalę (♥) czy ujrzeć jak powstają wszelkie nadnaturalne postaci. Aktorzy mają niezwykłą frajdę z kręcenia każdego odcinka. Internet aż przepełniony jest wybrykami odtwórców głównych ról. Poniżej znajdziecie kilka linków. Tymczasem zachęcam was to zapoznania się z serialem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...