niedziela, 1 grudnia 2013

Zielona Strzała na małym ekranie

Tytuł Oryginału: Arrow
Kategoria: Serial
Czas trwania odcinka: 43min
Gatunek: Dramat, Akcja, Sci-fi
Reżyseria: David Nutter
Scenariusz: Greg Berlanti
Produkcja: USA
Moja ocena: 9/10
______________________
"Arrow" to kolejna historia komiksowej postaci przeniesiona na ekrany naszych telewizorów. Kim jest tytułowa Strzała? Kultowa opowieść o Zielonej Strzale, DC Comics to losy Olivera Queena (Stephen Amell), miliardera, który pięć lat temu po katastrofie statku został uznany za zmarłego. Tymczasem cały ten czas spędził na bezludnej wyspie u wybrzeży Azji. Pobyt na niej bardzo go zmienił, nie jest już tym samym człowiekiem. Postanawia spełnić ostatnie życzenie swego ojca i zaprowadzić porządek w jego rodzinnym mieście Starling City. Jak się spisze? Sprawdźcie sami!Bardzo przypadła mi do gustu postać Olivera Queena. Z pozoru zwykły, bogaty dzieciak, któremu w głowie tylko jednonocne przygody i imprezy, ulega niesamowitej przemianie. Teraz po nocach zamiast szaleć po klubach strzela z łuku do zbrodniarzy. Jak wiadomo podwójna tożsamość nieźle komplikuje mu życie, ale świadomość, że robi coś dobrego zdecydowanie to przewyższa.

Osoby lubiące się w scenach walki, tortur i żmudnych treningów, pełnych niebezpieczeństw i niespodzianek, na pewno znajdą tu coś dla siebie. Niesamowite efekty specjalne, imponujące popisy i przede wszystkim (tu zwracam się w szczególności do kobiet :) ) ta boska klata.

Obecnie jest emitowany drugi sezon "Arrow". Szczerze mówiąc akcja w każdym kolejnym odcinku staje się jeszcze bardziej pasjonująca. Autorzy serialu mają coraz więcej pomysłów, które raz zachwycają widza i zaskakują go, a innym razem doprowadzają do łez i lamentów. Tak więc kolejny sezon obfituje w takie sytuacje. Jest ich dwa razy więcej niż w poprzednim sezonie, a główny wątek fascynuje jeszcze bardziej. Ponadto pojawiają się nowi bohaterowie, co sprowadza się do stworzenia jeszcze większego widowiska i wspaniałego źródła akcji i rozrywki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wątków miłosnych, które w tym przypadku są bardzo zawiłe. Oliver przed katastrofą był z Laurel (Katie Cassidy), która po jego powrocie spotyka się z jego najlepszym przyjacielem Tommym (Colin Donnell). Co z tego wyniknie? Czy Oliver wróci do Laurel? Przekonajcie się sami, zwłaszcza, że ojcem Laurel jest nienawidzący Zielonej Strzały policjant, Quentin (Paul Blackthorne).

Podsumowując, "Arrow" to jeden z lepszych seriali, jakie miałam okazję oglądać. Co tydzień nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Mam nadzieję, że wam również się spodoba. Polecam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...