piątek, 22 listopada 2013

Superbohaterowie w pełnym wydaniu

Tytuł Oryginału: Avengers
Czas trwania: 2 godz. 22 min.
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Moja ocena: 8/10
________________________________________
Jako wielka fanka ekranizacji komiksów Marvela bardzo zachwycił mnie fakt powstania filmu "Avengers". Jednocześnie obawiałam się, że kilka świetnych postaci w jednym filmie, może okazać się nieco przytłaczającym zjawiskiem.

Sam początek filmu jest nieco zagmatwany. Ciężko zrozumieć fabułę, trudności sprawia także głębsze rozpoznanie w hierarchii S.H.I.E.L.D - tajemniczej organizacji ds. superbohaterów. Zawiłość akcji dodatkowo potęguje wszechobecna nuda... Niestety, z przykrością stwierdzam, że pierwsza godzina filmu zmusiła mnie do przerwania oglądania, bo najzwyczajniej w świecie zrobiłam się śpiąca. Pozostałą część oglądnęłam dopiero następnego dnia! Cudownie, że druga połowa była już dużo lepsza.Przede wszystkim pojawia się wiele wspaniałych efektów specjalnych. Dramatyczna akcja i sceny walk robią naprawdę duże wrażenie na odbiorcy. Świetnie dobrana muzyka sprawia, że oglądanie staje się wielką przyjemnością. Ponadto zakończenie wprawia nas w podziw i zachwyt. Dlaczego?

"Avengers" to historia grupy bohaterów, którzy łącząc swe siły chcą ochronić Ziemię przed najazdem obcych. Pojawia się więc m.in Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth), Capitan Ameryka (Chris Evans), a nawet Tony Stark (Robert Downey Jr.) w postaci Iron Mana.
Zachwycające jest  koncepcja współpracy bohaterów różnych historii, posiadających różne moce. Ich celem jest klasycznie, obrona ludzkości i pomoc innym, jednak umiejętność dogadania się, często stanowi dla nich ogromną barierę nie do przebycia.

Kolejnym plusem filmu jest także humor. Klasycznie postać Tony'ego Starka wnosi wiele irytujących i denerwujących uwag względem innych oraz typowe dla niego ironiczne poczucie humoru. Również postać Hulka sprawia, że widz jest w stanie uśmiechnąć się kilka razy do ekranu telewizora.

Interesujący jest fakt powstania dwóch kontynuacji "Avengers" w dwóch różnych formach. Pierwsza, tradycyjnie odnosi się do drugiej części filmu, którego premiera przewidywana jest na rok 2015. Jednak już teraz możemy oglądać uzupełniający serial "Agents of S.H.I.E.L.D", opowiadający o prawdziwych powodach powstania organizacji, jej funkcjonowaniu i zasadach, na których się opiera. Co ciekawe osoby, które obejrzały już "Avengers" będą w niemałym szoku już po obejrzeniu pierwszego odcinka nowego serialu. Jego zapowiedź znajdziecie poniżej. Ze swojej strony dodam tylko, że nie mogę się doczekać filmowej kontynuacji i zapewniam, że musicie koniecznie obejrzeć zmagania bohaterów podczas kolejnego ratowania świata. Polecam!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...