sobota, 30 kwietnia 2011

Podsumowanie miesiąca: kwiecień ;)

Postanowiłam, że w każdy ostatni dzień miesiąca będę zamieszczać post podsumowujący cały miesiąc. Będę tu zamieszczać materiały zebrane na temat przeczytanych przeze mnie w danym miesiącu książek, czyli krótko mówiąc to co oprócz moich recenzji może wam pomóc przy kupnie :) oraz co powinniście przed przeczytaniem o nich wiedzieć. Znajdziecie tu dużo: cytaty, ciekawostki, filmiki i wiele, wiele więcej !! :D

Zapraszam więc na pierwsze podsumowanie miesiąca :p

 

1) Na pierwszy ogień: "Osaczona" :P

 Dobre wiadomości: przyjaciele Zoey wrócili, Stevie Rae i czerwoni adepci nie są już sekretem Neferet. Złe wiadomości: pradawne zło o twarzy anioła zostało uwolnione - zło i rozmaite inne paskudztwa (których twarze nie są tak anielskie). Babcia Redbird jest w tarapatach. Heath jest w tarapatach. Dom nocy jest w tarapatach. Ok, spojrzyjmy prawdzie w oczy - cały świat Zoey jest w tarapatach. Ale kiedy problemy pochodzą od istoty, która wygląda jak uosobienie piękna, czy świat w to uwierzy? Zwłaszcza kiedy tylko nastolatka i grupa odmieńców są jedynymi, którzy naprawdę rozumieją niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie. Czy Zoey jest wystarczająco silna i mądra by odkryć prawdę?

 Recenzja Kontynuacje:
1. Naznaczona

2. Zdradzona
3. Wybrana
4. Nieposkromiona
5. Osaczona
6. Kuszona
7. Wypalona
8. Przebudzona
9. Destined(Przeznaczona)
10. Untitled
Uzupełnienia:
The Fledgling Handbook 101
Nyx in the House of Night: Mythology, Folklore and Religion
Dragon's Oath


Cytaty:

 • "Ból jest dobry, myślałam. skoro boli, to znaczy, że wciąż żyje." 
 • "Myślę, że jeśli dwojgu ludziom dostatecznie na sobie zależy, nie ma rzeczy niewybaczalnych." 
 • "Życie to nie bajka, Heath! Nie ma gwarancji szczęśliwego zakończenia" 
 • "Kieruj się sercem i intuicją, a nie popełnisz błędu."
 • "Tak, w tej i paru innych sytuacjach życie nauczyło mnie pewnej prawdy: dobrzy przyjaciele potrafią cię rozśmieszyć nawet wtedy, gdy rzeczywistość mocno daje ci w kość."
 • "Wszyscy mamy w sobie pierwiastek zła i wszyscy wybieramy, czy mu się poddać, czy z nim walczyć.
2) Następne w kolejce: "Polowanie" xD

Coś poluje. Coś co zabija by dostać to czego chce. I to nie jest człowiek. Eve wie, że jej super moce zostały przywołane po to by walczyć ze złem, lecz dziewczyna raczej skupia sie na randkowaniu niz walkach z demonami, a wspaniały Luke jest dość rozpraszający. Jest jej przyjacielem, ale może stanie się kimś więcej ?? Czy Eve i Luke'a naprawdę czeka wspólna przyszłość ?? Z demonami na polowaniu, z których jeden dożyje wystarczająco długo żeby się dowiedzieć ??

Recenzja

Kontynuacje
1. Cienie
2. Polowanie
3. Gorączka
4. Zdrada

Cytaty:
 • "Człowiek się zmienia, kiedy styka się ze złem."
 • "Kiedy próbujesz zrobić coś dobrego, nie powinny się dziać złe rzeczy. "

3) Kolejną książką, jaka trafiła do moich przeczytanych jest "Zazdrość" ;D

Dziewczyna inna niż wszystkie: niebezpieczna, wrażliwa i samotna, znów musi walczyć - o życie, o miłość i o odpowiedź, kim jest i jakie jest jej przeznaczenie.
Całe jej życie to niebezpieczeństwo. Lecz teraz twarda łowczyni demonów zostaje uwięziona w sieci kłamstw bardziej brutalnych i mrocznych niż mordercze potwory, które przenikają do współczesnego świata
Życie Dru Anderson nigdy nie było normalne. Bo która dziewczyna wędruje od miasta do miasta z ojcem zabijającym demony? Potem jej tata zginął, a ona musiała uciekać…
I wciąż ucieka. Prześladowca wytropił ją nawet tu, w najstarszej i najlepiej chronionej szkole dla łowców wampirów. Kto ją wydał? Kim naprawdę są dwaj chłopcy, pomiędzy którymi wciąż nie potrafi wybrać? I czy nawiedzające ją wizje to wspomnienia z przeszłości?
Jedno jest pewne: ten, kto ją ściga, chce dowiedzieć się, co Dru pamięta z pewnej straszliwej nocy sprzed lat. I nie spocznie, dopóki nie zasmakuje jej krwi i nie uciszy serca…

Recenzja

Lilith Saintcrow = Lili St. Crow ^^

Kontynuacje 
1. Inne Anioły
2. Zdrada
3. Zazdrość
4. Opór
5. Odwet

Cytaty:
 • "Kiedy jesteś biedny jak mysz kościelna, masz tylko maniery (...) Więc posłuż się nimi."
 • "(...) takie są wspomnienia - atakują znienacka, błyskawicznie, a potem człowiek tylko kiwa głową i zastanawia się, o co w tym chodzi"
 • "Właśnie to oznacza bycie „innym. To po prostu synonim „samotności." 
 • "Nic do tego stopnia nie budzi w tobie bestii jak nienawiść do cząstki samego siebie."
 • "Czasami hiperaktywny umysł to kiepska sprawa. Wypluwa pięćdziesiąt możliwych interpretacji cudzego zachowania i wybór jednej z nich wykańcza człowieka całkowicie." 
 • "Ludzie nie znoszą, kiedy przyłapie się ich na draństwie. To typowe dla ludzkiej natury: nikt nie chce, by go przyłapano na gorącym uczynku. Wolą robić świństwa ukradkiem i maskować je wielkimi słowami. Bo rzecz w tym, że nie obawiają się czynić zła, tylko tego, że ktoś to zobaczy."
 • Człowiek się cieszy tym, co ma.  
 • "Zawsze trzeba cieszyć się z drobiazgów"
 • "(...)ciekawość jest oznaką inteligencji" 
 Zapowiedź oficjalna czwartego tomu "Defiance" ( Opór ) zawierająca akcję z "Zazdrości" ;}
4) Kolejną książką po którą sięgnęłam było "Zmorojewo"

Zmorojewo jest w największym niebezpieczeństwie od początku swojego istnienia. Leszy wysłał dwoje agentów - Strzępowatego i Gangrenę - aby przygotowali złu drogę do naszego świata... Tymczasem Tytus Grójecki, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych, wiedzie zwyczajne życie. Właśnie wyrusza na Warmię, aby odwiedzić rodzinę.

Początkowo nie sądzi, by zabita dechami wieś Głuszyce oferowała jakiekolwiek atrakcje. Do czasu kiedy na forum internetowym ulubionego programu telewizyjnego poświęconemu nadnaturalnym wydarzeniom trafia na intrygującą informację...

Nieopodal Głuszyc znajduje się opuszczone miasto, a dwójka eksplorujących je "łowców tajemnic" zaginęła bez wieści.

Próba rozwikłania tej zagadki wciągnie Tytusa w wir ekscytujących wydarzeń... Zmorojewo to historia z pogranicza fantasy, horroru i powieści przygodowej. Plastyczny i absolutnie uzależniający język oraz pełnokrwiści, świetnie zarysowani bohaterowie nie pozwolą się od niej oderwać.

Recenzja                                                     

Cytaty:

 • "(...) na dłuższą metę nic w życiu nie zostaje takie jak dawniej i że moment, w którym człowiek zaczyna sobie zdawać z tego sprawę, stanowi smutną granicę dorosłości, po jej przekroczeniu zaś zawsze czuje się odrobinę nieszczęśliwy."
 • "wszystko jest możliwe (...) I wszystko przemija, ale zanim tak się stanie, można poznać istotę życia: strach i radość, ból i szczęście, nienawiść i miłość, gniew i przyjaźń. Ze wszystkiego można zrobić życie. Wystarczy użyć własnej dłoni, mocno ją zacisnąć."
 • "Niektóre rzeczy dzieją się, bo muszą (...) i takie jest życie, Tytku. Bywa różne. Bardzo zagadkowe. Niepojęte. Czasami, na przykład, stajemy się przez moment kimś zupełnie innym i ta nowa rola spada na nas z nieba, zupełnie znienacka, tylko na chwilę."
 • "Jak łatwo zapomnieć o tym, że życie może runąć w każdej chwili, że fundamenty naszej codzienności zbudowane są z patyków."
 • "Czasami warto być łącznikiem między ludźmi, a ich przeznaczeniem - pomyślał inspektor - Czasami może nie tylko amerykańskie filmy, lecz także niektóre sprawy w życiu kończą się happy endem."
 • "Dla człowieka zawsze są najważniejsze jedna czy dwie osoby, nawet w obliczu końca świata." 
 • "Żadna legenda nie bierze się z próżni."
 • "Ludzie są prości. Patrzą na to, co ogromne, co zawęża im pole widzenia. Nawet nie przyjdzie im do głowy, że to, co wielkie, ma jedynie przysłonić coś dużo, dużo starszego i choć mniejszego, to o wiele potężniejszego. Coś, do czego nie mają prawa."
 • "Ludzie budują wysokie płoty, aby odgraniczyć się od niebezpieczeństw."
 • "Las był jak kobieta, którą kocha się przez całe życie, ponieważ zawsze pozostanie tajemnicą, na zawsze zachowa coś nieodgadnionego."  
 

5) Następnie w moje ręce trafił polski bestseller dla nieco starszej młodzieży "Tożsamość anioła" :D


Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz?
Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem...
Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość? Jak wiele można poświęcić dla miłości?

Recenzja

 Kontynuacje: 
1. Tożsamość anioła
2. Bezsenność anioła
3. Grzechy anioła

Cytaty:
 • "(...)ludzie wolą, by uważano ich za kogoś, kim nie są, niż lubiano za to, jacy są naprawdę."
 • "Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ludzie dostają to, na co zasłużyli."
 • "Świat ma w sobie tyle uroku, trzeba go tylko umieć odkryć."
 • "Czasem nie chodzi jednak o to, żeby wygrać, lecz o to, żeby się nie poddać."
 • "Na szczęście On słucha swoich dzieci i wbrew wszystkiemu wiele wybacza. Robi to z miłości, bo to jej nas naucza. I to ona jest kluczem do sekretu przetrwania."
 • "Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny."
 • "Wojna zawsze niesie ze sobą ofiary, należy się z tym liczyć."
 • "Czasem największym darem, jaki można komuś ofiarować, jest wolność. Jeśli miłość już tylko rani, trzeba ją powstrzymać, by nie zaczęła zabijać."
 • "Człowiek staje się takim, jakim widzą go inni, trzeba więc wyjątkowej odwagi, by przeciwstawić się stereotypom i walczyć o swoją tożsamość."
 • "Najboleśniejszą prawdą jest odkryć kłamstwo"
 • "Miłość nie jest grzechem."
 • "Prawda nawet bolesna jest lepsza niż oszukiwanie samej siebie."

  Tych cytatów jest zdecydowanie więcej. Nie będę ich wszystkich tu kopiować, ale jeśli chcecie je poczytać zapraszam do kliknięcia tego linku: CYTATY 
 6) Jako kolejną sięgnęłam po "Mowę gwiazd"


Niezwykła opowieść o wielkiej miłości nieśmiertelnej dziewczyny i łowcy wampirów

Drugi tom bestsellerowej trylogii o zakazanym uczuciu - niebezpiecznym i mrocznym jak wieczna noc

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej Nocy wracają jej nieumarci uczniowie. Szesnastoletnia Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich. Więc jak może kochać Lucasa – łowcę, który poprzysiągł śmierć jej rasie?

Dla tej miłości Bianka zaryzykuje wszystko, nawet jeśli miałaby zdradzić prawdę o sobie zabójcom wampirów i narazić nieśmiertelnych uczniów Wiecznej Nocy na śmiertelne niebezpieczeństwo…


Recenzja

Kontynuacje:                                              

1. Wieczna noc
2. Mowa gwiazd
3. Ucieczka
4. Afterlife


Cytaty:

 • "(...) miłość jest przekonująca. Choć często nie trwa długo, zmusza racjonalne skądinąd istoty, by zachowywały się w niezwykły sposób."
 • "Każdy jest samotny (...) Musimy pamiętać, że życie trzeba przeżywać dzień po dniu. Nie można się martwić o przeszłość ani przyszłość. Szczęście jest teraz."
 • "Pożegnania są łatwiejsze, kiedy nie trwaja długo."
 • "Czasu spędzonego z tymi, których kochamy, nigdy nie jest za dużo"
 • "Może to głupie: lubić coś, bo podoba się wszystkim, ale moim zdaniem jeszcze głupsze jest nie lubić czegos tylko dlatego, że podoba się wszystkim." 
7) Następnie zagłębiłam się w czytaniu "Wakacyjnych nocy Kitty" ;]

Didżejka wilkołaczka z Nocnej Godziny w trzecim paranormalnym romansie z sensacyjną fabułą.
Musisz się przed kimś wygadać?
Kitty na pewno cię zrozumie… pod warunkiem że jesteś paranormalem.
Po niefortunnym spotkaniu z nocnym Waszyngtonem Kitty ma dość atrakcji, jakich dostarcza jej popularność. Musi odpocząć - od Nocnej Godziny i problemów innych paranormali, którzy dzwonią do jej radiowego programu, prosząc o radę. Ale nawet zaciszny domek w górach nie zapewnia Kitty spokoju. Zwłaszcza że dzieli go z dwoma niesamowitymi przystojniakami. A wokół krąży przerażająca istota o płonących czerwonych oczach…
 

Kontynuacje  

Cytaty: 
 • "Mieszanie się w los ma swoje granice. Czasami trzeba po prostu pozwolić, żeby sprawy pobiegły własnym trybem."
 • "Być może ma w swojej naturze niebezpieczeństwo i mrok, ale wszyscy je mamy. To nie jest zło. Zło ciągnie do ciemności, dąży do zadawania bólu innym."
 • "Czasami w rytuałach nie chodziło o magię, tylko o to, by ludziom było łatwiej radzić sobie z wydarzeniami. Radzić sobie z życiem"
 • "Zawsze można wyłapać ludzi, którzy wygłaszają opinie niepoparte przemyśleniami."
 • "Dopóki ten gliniarz tam siedzi, nikt nie zbliży się na odległość kilometra do mojego domu, żeby rzucać jakąkolwiek klątwę. A w każdym razie nikt inteligentny.
  - Przynajmniej rano nie będę miała króliczych flaków na całej werandzie.
  - Jesteś wilkołakiem, myślałem, że lubisz takie rzeczy. Świeże mięso z dostawą prosto pod drzwi. Może to tajemniczy wielbiciel."
   

 Na dziesiaj to już koniec :) Następne podsumowanie już za miesiąc ^^


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...