środa, 26 lutego 2014

Niecodzienny układ

Tytuł Oryginału: White Collar
Czas trwania odcinka: 42min
Gatunek: Dramat, Komedia kryminalna
Produkcja: USA
Reżyseria: Allan Arkush
Scenariusz: Jeff Eastin
Moja ocena: 10/10  
__________________
White Collar to nie jest zwykły serial. To taka produkcja, w której każdy z was zakocha się w trybie natychmiastowym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kobiety, przystojnego, niegrzecznego faceta, a mężczyźni będą mogli wraz z bohaterami rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane sprawy FBI. Z pozoru banalna fabuła nie zapowiada, aż tak wielkiego sukcesu serialu. Nie spodziewałam się zupełnie, że może on trafić do grona moich ulubionych, a już tym bardziej nie sądziłam, że obejrzenie pięciu sezonów zajmie mi tylko miesiąc! Dzień bez obejrzanego przynajmniej jednego odcinka Białych Kołnierzyków stawał się dniem straconym. Uzależniłam się w mgnieniu oka, a teraz z niecierpliwością czekam na zgodę stacji na wyprodukowanie szóstego sezonu.

źr. grafika google
Neal Caffrey (Matt Bomer) jest skazany za liczne fałszerstwa i kradzieże. Pewnego dnia ucieka z więzienia. Poszukuje swojej ukochanej, Kate (Alexandra Daddario), która nagle przestała go odwiedzać. Boi się, że kobiecie mogła stać się krzywda. Aby dłużej pozostać na wolności pomaga agentowi FBI, Peterowi Burke'owi (Tim DeKay) rozwiązać sprawę fałszerstwa dzieł sztuki. Jeśli złapie winowajcę, będzie mógł cieszyć się wolnością... w obrębie 3 km od miejsca zamieszkania, a na jego nodze pojawi się nadajnik GPS. Czy niecodzienna współpraca kryminalisty i stróża prawa może być udana? Sprawdźcie koniecznie!
źr. grafika google
Wszyscy fani serialów w stylu CSI będą zachwyceni. Każdy odcinek to nowa sprawa do rozwiązania, a każdy sezon to dodatkowa tajemnica do poznania. Nie sposób się nudzić. Tym bardziej, że Neal nadal nie potrafi skończyć z kryminalnym światem i często stosuje niekonwencjonalne metody działań. Będziecie także pod wrażeniem jego talentu malarskiego i ogromnej wiedzy na temat dzieł sztuki i fałszerstwa. Jak się włamać do mieszkania, sfałszować podpis innej osoby czy też podrobić butelkę starego wina? Neal zna odpowiedź na każde pytanie i... z chęcią przybliży wam tajniki życia fałszerza.

źr. grafika google
Oczywiście nie może zabraknąć także wątków romantycznych. Neal znany jest ze swojej słabości do pięknych kobiet, które nie da się ukryć, często przynoszą mu wiele kłopotów. Każda z nich sprawia, że akcja staje się ciekawsza, bardziej zawiła, a my widzowie z niecierpliwością zastanawiamy się, jak Neal poradzi sobie z tym wszystkim.

Warto także wspomnieć o postaci Mozzie'ego (Willie Garson), przyjaciela Neala. Jest on głównym sprawcą śmiesznych sytuacji oraz dziwnych i czasem wręcz absurdalnych zachowań. Ze swoją obsesją na punkcie teorii spiskowych i nienawiścią do "Garniturków" skutecznie poprawia humor.

Podsumowując White Collar to jeden z lepszych seriali z wątkiem kryminalnym jaki miałam okazję oglądać. Dopóki nie pojawi się wiadomość o jego kontynuowaniu, muszę zadowolić się czymś innym. Tymczasem jeśli tylko macie możliwość obejrzenia Białych Kołnierzyków to koniecznie to zróbcie. Polecam!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...