środa, 26 lutego 2014

Bo najważniejsze jest to, aby pozostać człowiekiem...

Tytuł Oryginału: Being human
Czas trwania odcinka: 43min
Gatunek: Dramat, Horror
Produkcja: Kanada
Reżyseria: Adam Kane
Scenariusz: Jeremy Carver
Moja ocena: 6/10
______________________
W świecie gdy modne stały się wampiry czy też wilkołaki nie zabraknie nam filmów i seriali opierających się na tej właśnie tematyce. Being Human US to jeden z takich tworów. Jednak zdecydowanie różni się od romantyczno-przerażających historii w stylu Pamiętników Wampirów czy Teen Wolf. Jest to opowieść o współlokatorach, których największym marzeniem jest cofnąć czas. Pragną żyć jak normalni ludzie, nie mieszać się w politykę istot podobnych sobie oraz starają się przeczyć swojej nowej naturze.

źr. grafika google
Aidan jest wampirem. Unika jednak picia "prosto z żyły". Pracuje w szpitalu, więc ma pełny dostęp do woreczków pełnych krwi. Jego najlepszy przyjaciel wilkołak Josh uciekł z domu tuż po przemianie. Nie może się pogodzić z losem jaki go spotkał, nienawidzi tej części siebie, która co miesiąc zmienia się w potwora. Boi się, że kogoś skrzywdzi, więc zamyka się w specjalnym pomieszczeniu. Przyjaciele postanowili ze sobą zamieszkać, aby razem wspierać się w byciu normalnym i utrzymaniu przy sobie człowieczeństwa. Będzie to jednak trudne do wykonania, gdy okaże się, że ich nowy dom zamieszkuje Sally, duch dziewczyny zamordowanej przez swojego narzeczonego.

źr. grafika google

Serial różni się od hollywoodzkich produkcji, co wpływa na korzyść serialu. Odmienność głównych bohaterów nie jest tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy. To problemy z jakimi się zmagają są najważniejsze. Czujemy się blisko z nimi związani. Widzimy, że cierpią, nie chcieli losu, który ich spotkał, walczą z nim. Z tego powodu serial wydaje się bardzo przyziemny mimo fantastycznego wątku.

Oczywiście walka z normalnością jest niemal niemożliwa, gdy trzy fantastyczne istoty mieszkają ze sobą. Dlatego nie zabraknie wszelkich magicznych problemów, którym będą musieli stawić czoła. Ich sytuacja życiowa często stwarza zagrożenie innym ludziom. Pozostają także inne osoby z ich "gatunku", które nie zawsze godzą się na pokojowe rozwiązania.

Being Human to serial, do którego oglądania ciężko mi się zmusić. Nigdy na bieżąco nie oglądałam poszczególnych odcinków. Jedno wam mogę gwarantować, że jak w końcu uda wam się obejrzeć jeden odcinek, to potem będziecie oglądać jeden po drugim, aż do momentu kolejnego zmuszenia się do oglądania. Uważam, że w wolnej chwili warto po niego sięgnąć.

źr. grafika google

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...