czwartek, 1 października 2015

Szkolne etykietki

Tytuł: THE DUFF [#ta brzydka i gruba]
Czas trwania: 1 godz. 41 min
Reżyseria: Ari Sandel
Scenariusz: Josh A. Cagan
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Obsada: Mae Withman, Robbie Amell, Bella Thorne, Skyler Samuels, Ken Jeong
Moja ocena: 6/10
______________________
Życie w liceum czasem może należeć do jednych z najbardziej uciążliwych lat naszego życia. Skomplikowane reguły, towarzyskie upokorzenia i wszędobylskie etykietki - znamy to aż za dobrze. Każdy z nas miał w swojej klasie kujona, bardzo nieśmiałego chłopaka czy grupę dziewczyn mających zadatki na królowe wrednego zachowania. 

http://www.filmweb.pl/
Bianka (Mae Whitman) jest uznawana za tzw. Duff - osobę należącą do grupy przyjaciół, z których jest najmniej atrakcyjna i niewarta uwagi innych. Gdy uświadamia jej to przyjaciel z dzieciństwa Wesley (Robbie Amell), Bianka zrywa znajomość ze swoimi kumpelkami Jess (Skyler Samuels) i Casey (Bianca A. Santos). Nie jest to jednak koniec wielkich zmian w jej życiu. Dziewczyna prosi Wesa o kilka porad, która przemienią ją w atrakcyjną i zauważalną.


http://www.filmweb.pl/
Sam film niczym nie różni się od innych produkcji z licealistami w rolach głównych. The Duff to kolejna niezbyt atrakcyjna propozycja do spędzenia czasu w kinie lub przed telewizorem. Akcji brakuje nieprzewidywalności, jest niezwykle schematyczna. Nie ma tutaj nic, co mogłoby widza zaskoczyć. Fabule brakuje nawet humoru, który, gdy wreszcie się pojawi, czasem śmieszy, czasem wywołuje uczucie politowania dla scenarzystów.

http://www.filmweb.pl/
Mimo, iż film nie należy do wybitnych, to jednak niesie ze sobą wiele dobrego przesłania dla młodych ludzi. Ważne by pozostać sobą, nie ważne, co myślą inni. Każda zmiana niesie za sobą konsekwencje i powinniśmy nauczyć się myśleć przyszłościowo, aby zrozumieć, że niektóre nasze zachowania mogą zranić bliskich.

http://www.filmweb.pl/
Wydaje mi się, że za historią opowiedzianą w "The Duff" kryje się mądrość i sens. Podobnym produkcjom jak, "High School Musical" czy "Tajna agentka" zdecydowanie tego brakuje. To po prostu filmy, które przyjemnie się ogląda, ale nic poza tym. "The Duff" zostawia po sobie coś więcej.

Podsumowując, jest to zwyczajny film dla młodzieży, przy którym można miło spędzić czas. Nic szczególnego, nic fantastycznego, po prostu produkcja, którą z nudów można obejrzeć.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...