środa, 24 czerwca 2015

Liceum, bal maturalny i morderca zwierząt

Cykl: Dotyk ciemności (#4 w serii)
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 9788324140404
Data wydania: 2011
Liczba stron: 208
Cena: 29,80
Moja ocena: 4/6
_________________
Ciąg dalszy magicznych i sercowych pełnych humoru przygód szesnastolatki, która ma pokonać demony panoszące się w modnym kurorcie
Eve już nieraz musiała wykorzystywać swoją magiczną moc, od kiedy w jej mieście na dobre zagościło zło. A wiadomo, jak trudno poradzić sobie z demonem, zwłaszcza jeśli twoje myśli wypełnia zbliżający się bal maturalny i najprzystojniejszy chłopak w szkole.
Teraz jednak demony atakują ze zdwojoną siłą. Czy ma to związek z potężniejącą mocą Eve? Może to mroczna część jej natury przejmuje nad nią kontrolę i otwiera bramy piekieł?
Tak podejrzewają przyjaciele Eve. A Eve nagle odkrywa, że po raz pierwszy ma przeciwko sobie nie tylko najbardziej przebiegłe demony, ale i ludzi, którym najbardziej ufała…
_______________________
Walczy z demonami, uczęszcza do liceum, ma wspaniałą przyjaciółkę i cudownego chłopaka - tak w skrócie można opisać życie Eve, wiedźmy z Deepdene. Brzmi niewiarygodnie? W literackim świecie Young Adult wszystko jest możliwe. Co z tego, że główna bohaterka jest taka młoda i już tyle obowiązków spoczywa na jej barkach? YA rządzi się swoimi prawami. Jeśli czujecie, że bohaterowie w wieku trzynastu lat, którzy walczą z siłami zła, są mało wiarygodni, naiwni w swoich zachowaniach czy też przeciwnie zbyt dojrzali jak na swój wiek, to nie musicie czytać dalej tej recenzji - ta książka na pewno nie przypadnie wam do gustu.Eve walczyła już z różnymi demonami. Tym razem w Deepdene zaczyna się dziać coś dziwnego - w całym mieście giną zwierzęta. Są odnajdywane z poderżniętymi gardłami. Nowo przybyły demon, nie jest jednak jedynym zmartwieniem Eve. Jej przyjaciółka wybiera się na bal maturalny. Ten wieczór musi być wyjątkowy! Z tego powodu dziewczyny rozpoczynają poszukiwania idealnej sukni. Jednak nie zdają sobie sprawy, jak trudne potrafi być życie nastolatki, która musi uporać się ze zranionym uczuciem pewnego chłopaka. Innymi słowy w Zdradzonej przeczytamy dużo o licealnych miłostkach i problemach dojrzewania.

Jedynym powodem, dla którego wróciłam do tej serii, jest to, że nie potrafię porzucić czytania cyklu, którego nie skończyłam. Zawsze do nich wracam. W tym przypadku moją decyzję dodatkowo motywował fakt, że seria Dotyk ciemności jest łatwa i przyjemna w czytaniu. To powieść na jeden wieczór. Każda część była dla mnie świetnym sposobem na zabicie czasu, wtedy, gdy nie byłam w stanie zająć się czym innym. Amy Meredith nie wymaga wiele uwagi od czytelnika. Jej zadaniem jest przekazanie stworzonej przez nią historii w taki sposób, abyśmy nie zasnęli w trakcie lektury.

Główna bohaterka jest postacią dość specyficzną. Jako człowiek z domieszką demonicznej krwi wydaje się być odważna, zdeterminowana, skłonna do ogromnych poświęceń. Z drugiej strony ma trzynaście lat, jest naiwna, lekkomyślna, a myślenie o zakupach i ploteczkach czasem wydaje się być dla niej ważniejsze niż ochrona miasta przed demonami. Amy Meredith starała się stworzyć postać, która byłaby w jakimś stopniu realna. Eve miała się tak zachowywać, jak każda nastolatka w jej wieku. Niestety zabieg ten niespecjalnie się udał. Bardzo często można odnieść wrażenie, iż główna bohaterka ma dwie kompletnie różne osobowości. Miejscami jest to niezwykle ogromna przepaść, która jest zwyczajnym niedociągnięciem od strony autorki.

Zdradzona to ostatni tom serii. Podobnie jak w poprzednich częściach, tak też tutaj Meredith starała się zachować jak najwięcej dynamiczności. Jej historia ma być przepełniona tajemniczymi wydarzeniami, a odkrywanie tych sekretów, ma być dla czytelnika zaskakującą przygodą. Niestety na dobrych życzeniach się skończyło. O ile środek powieści pisany jest w sposób niejednoznaczny, poszczególne wydarzenia są zagadkowe, o tyle zakończenie jest bardzo przewidywalne. Autorka właściwie nie zaskakuje czytelnika absolutnie niczym.

Powieść Amy Meredith była dla mnie przyjemną lekturką, ale nigdy w życiu nie przeczytałabym jej ponownie. Czytałam raczej motywując się ciekawością niż przyjemnością. Jeśli lubicie powieści z tak młodymi bohaterami, to myślę, że mimo wszystko warto poznać tę serię. Nie zabierze Wam dużo czasu, a pozwoli trochę lepiej poznać ten dział literatury. Miłej lektury ;)Jeśli lubicie czytać o demonach i innych przerażających stworzeniach to polecam Wam książkę Pocałunek Anioła Ciemności

Codzienność Billi jest daleka od normalności. Cel jej życia to przygotowanie się do roli templariuszki. Elitarny zakon przetrwał do czasów obecnych, a jego członkowie walczą z przeklętymi: wampirami, wilkołakami, upiorami oraz upadłymi aniołami. Dziewczyna jest samotna, pragnie ciepła i zrozumienia. Nie wie, czy bycie mniszką i jednocześnie pogromczynią potworów jest tym, czego chce. Życie Billi się zmieni, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o fascynującej osobowości, skrywającego mroczny sekret i, jak się okaże, bardzo niebezpiecznego...

Pocałunek Anioła Ciemności to mieszanka romansu, wartkiej akcji, grozy i nawiązań do tajemnic templariuszy, a także biblijnych opowieści.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...