wtorek, 23 czerwca 2015

Polowanie na zdrajcę

Cykl: Nocna Szkoła (#3 w serii)
Autor: C.J.Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte
ISBN: 9780349001715
Data wydania: 2014
Ilość stron: 384
Cena: 39,90
Moja ocena: 5/6
______________
Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…

Zrozpaczona po stracie swojego przyjaciela i w ciągłym zagrożeniu ze strony nieznanego szpiega w Akademii Cimmeria, Allie Sheridan nie może sobie z tym poradzić.
_________________________
Każdy z nas miewa chwile słabości, momenty, w których wątpimy zarówno w siebie, jak i w bliskie nam osoby. Stajemy się rozdrażnieni, niepewni, zastanawiamy się komu możemy ufać. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy samotni, jak głęboko tkwimy w poczuciu zagrożenia i bezradności. W podobnym położeniu znajduje się Allie, bohaterka trzeciego tomu Nocnej Szkoły.Akademia Cimmeria przeżywa prawdziwy kryzys. W jej murach czai się zdrajca, który jest w stanie poświęcić wszystko, bez względu na cenę, aby pomóc Nathanielowi wygrać wojnę wypowiedzianą Akademii. Allie zbyt wiele razy widziała śmierć bliskich. Świadomość ciągłego zagrożenia ze strony Nathaniela sprawia, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Ciągłe poszukiwania zdrajcy zdają się nie przynosić rezultatów, więc dziewczyna postanawia samemu rozpocząć własne śledztwo w tej sprawie. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że bez wsparcia przyjaciół nie będzie w stanie niczego osiągnąć.

C.J. Daugherty używa bardzo prostego języka. Jej książki czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Każdy rozdział zdaje się być dopracowany w każdym detalu - tutaj nie ma miejsca na pomyłki czy niedociągnięcia. To czytelnik jest na pierwszym miejscu, a nie wydawca czy krytyk. Zagrożeni mają być inspiracją dla młodych ludzi, powieścią, którą warto znać, po którą warto sięgnąć w wolnej chwili.

W tej części Allie przeżywa kryzys. Autorka postarała się w realistyczny sposób przekazać nam, jakie mogą być efekty traumatycznych przeżyć w ciągłym poczuciu bycia w niebezpieczeństwie. C.J. Daugherty przede wszystkim stara się nam pokazać jak tragedia potrafi zmienić sposób myślenia, jak czasem ciężko jest pogodzić się ze stratą. Ostatnią deską ratunku są przyjaciele. Autorka stworzyła dość szczegółowy portret psychologiczny Allie, pokazując nam jak najdokładniej uczucia głównej bohaterki.

Zagrożonym nie brakuje również suspensu. Autorka tak dobrze poprowadziła główne wątki, że trudno doszukać się statyczności w tej powieści. Akcja mknie z prędkością światła, porywając nas i zabierając w niesamowitą podróż pełną wrażeń. Wiele scen wzbudza u czytelnika dreszcz niepokoju, grozy czy też niepewności. Chwile walk pomiędzy bohaterami, budzą niezwykle wiele emocji, podkreślając tylko dynamiczność całej powieści.

Podsumowując trzeci tom z cyklu Nocna Szkoła, to powieść doskonale nadająca się dla młodych ludzi, którzy poszukują interesujących propozycji na rynku literackim. Każdy, kto lubi dobrze bawić się przy literaturze, zanurzając się w zupełnie innej rzeczywistości, powinni koniecznie zapoznać się z powieściami C.J. Daugherty. Polecam!

Przeczytaliście już Zagrożonych? W takim razie pora na Zbuntowanych.

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność.

Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...