piątek, 3 października 2014

Życie pod kopułą

Tytuł oryginału: Under the dome
Na podstawie: Pod Kopułą - Stephen King
Czas trwania odcinka: 43 min
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Niels Arden Oplev, Jack Bender
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Produkcja: USA
Moja ocena: 9/10
_________________
Stephen King jest niezaprzeczalnym mistrzem horrorów. Jego dzieła są jednymi z najczęściej ekranizowanych. Każdy z nas zna takie filmy jak Zielona Mila czy Skazani na Shawshank. Tym razem to nie kinowa produkcja podbija serca widzów.

Under the Dome to ekranizacja dość pokaźnej książki Pod Kopułą. Pewnego dnia mieszkańcy miasteczka Chester 's Mill zostają odcięci od reszty świata przez tajemniczą kopułę. Nikt nie wie skąd się wzięła i dlaczego pojawiła się w tym miejscu. Wszyscy są przerażeni. Odcięci od bliskich starają się zrozumieć nową rzeczywistość. Jednak od tej pory Chester's Mill nie jest już takim miasteczkiem jak kiedyś. Teraz trzeba walczyć o przetrwanie... i unikać gniewu kopuły.

Główna postać, były wojskowy Barbie, jest typowym materiałem na bohatera. Zawiera wszystkie cechy charakteru, które są potrzebne by kierować ludźmi i pełnić rolę dobrego przywódcy. Nie jest jednak idealny, skrywa pewną tajemnicę, jego prawdziwy powód przybycia do miasteczka Chester's Mill. Czy rodzące się uczucie do Julii sprawi, że wyzna swe winy?Oba wątki są niezwykle dobrze poprowadzone. Oprócz głównych, fantastycznych wydarzeń, pojawia się wiele miłosnych wzlotów i upadków, a poszczególne związki różnią się od siebie diametralnie. Efekt może być tylko jeden - stają się one niezwykle ciekawe. Jeśli do nich dodamy elementy grozy, fantastyki i kryminału, powstanie nam niesamowity serial, warty poświęcenia mu czasu.

Sam pomysł kopuły jest niezwykle interesujący i w przeciwieństwie do książkowej serii Michaela Granta, gdzie obecny jest podobny motyw, tutaj nie wiadomo, co kryje się za powstaniem kopuły, nie pojawia się żadne upersonifikowane zło, nikt nic o niej nie wie. To właśnie ta nieświadomość i niewiedza sprawiają, że jeszcze bardziej chcemy poznać wszystkie sekrety kopuły i racjonalnie wytłumaczyć wszelkie fantastyczne zdarzenia.

Jak do tej pory wyemitowano już pełne dwa sezony serialu. Nie wiadomo jeszcze czy będzie kolejny, ale rosnące zainteresowanie Under the Dome, sprawia, że jestem dobrej myśli. To jeden z bardziej emocjonujących seriali ostatnich lat. Uważam, że każdy z Was powinien się z nim zapoznać. Polecam!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...