niedziela, 5 października 2014

Nie wszystkie blizny są widoczne

Cykl: Piekło Gabriela (#1 w serii)
Autor: Sylvain Reynard
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2013
ISBN: 9788377583128
Moja ocena: 6/6 
_______________
Fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością. 
___________________
Każdy z nas w swoim życiu musi zmierzyć się z jakimiś problemami, które czasem potrafią wymknąć się spod kontroli i stworzyć nowe kłopoty, tworząc z naszego życia istne piekło poczucia winy i wyrzutów sumienia. Tak samo jest i w tym przypadku. Profesor Gabriel Emerson wiedzie życie pełne grzechu, a jego przeszłość nie pozwala mu cieszyć się życiem. Wszystko się zmienia, gdy jedną z jego studentek zostaje piękna Julia. Kobieta przypomina mu anioła. Czy jednak ten anioł jest w stanie zwabić Gabriela i przywrócić szczęście w jego życiu?

Piekło Gabriela to niewątpliwie jeden z najlepszych bestsellerów jakie w życiu przeczytałam. To nie jest zwykły erotyk. To książka pełna mądrości dotyczącej niemal każdej sfery codzienności. Powieść porusza problem straty bliskiej osoby, zawiści, zazdrości, nieodwzajemnionej miłości, zemsty, niewłaściwego pożądania, a także błędnych, bolesnych wyborów i ran nieszczęśliwego dzieciństwa. Z tej książki można czerpać tak wiele pomysłów na ciekawe przemyślenia, że bardzo optymistycznie myślę o treści kolejnych dwóch tomów.Interesujący jest sposób pisania Sylvain Reynard. To jak buduje napięcie, tworzy emocje i wywołuje reakcje u czytelnika jest niesamowite. Z każdą kolejną stroną dostawałam wypieków na twarzy, czytałam z zapartym tchem, wręcz zakochiwałam się w Piekle Gabriela. Tymczasem zaskakujące jest to, że aktów seksualnych jest tu nadzwyczaj mało. Trzeba więc wykazać się nie lada talentem opisując uczucia, zachowania i poszczególne wydarzenia w taki sposób, aby pokazać pasję, namiętność i pożądanie tworzące się między dwojgiem głównych bohaterów. Sylvain Reynard udało się w taki sposób wykreować swoją powieść, abyśmy mogli nie tylko biernie się przyglądać, ale także poczuć jak zachowuje się para zakochanych w poszczególnych etapach tworzącego się między nimi uczucia. Jestem zachwycona! Po raz pierwszy zdarzyło mi się czytać tak niesamowitą powieść i desperacko pragnę więcej!

Niestety mimo, iż Piekło Gabriela zostało wydane blisko cztery miesiące po premierze 50 Twarzy Greya widoczne są liczne podobieństwa. Okrzyki w stylu O bogini... łudząco przypominające greyowskie O Święty Barnabo, mroczna przeszłość seksualna Gabriela, nawet zbliżony wiek obu głównych postaci - to wszystko przypomina świat stworzony przez E.L.James, ale nawet jeśli Sylvain Reynard inspirowała się w jakimś stopniu tą powieścią, to potrafiła wpleść tylko te elementy, które jej się podobały, tworząc oryginalną, własną historię, dużo lepszą od opowieści o Christianie i Anastasii.

Podsumowując Piekło Gabriela to pełna namiętności, fascynująca powieść o zakazanym uczuciu między dwojgiem cudownych, rozwijających swoje pasje ludzi. Dodając do tego przeżycia każdego z nich i doświadczenie jak i obawy nabyte po drodze, nie sposób przejść obojętnie obok takiej pozycji. To książka, którą każdy z Was powinien przeczytać, bo gwarantuję, nie tylko spędzicie przy niej miło czas, ale także chętnie do jej lektury powrócicie. Polecam całym sercem!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...