niedziela, 5 października 2014

Z miłością wszystko jest możliwe

Cykl: Love at stake (#3 w serii)
Autor: Kerrelyn Sparks
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 978-83-241-3714-5
Data wydania: 2010
Moja ocena: 6/6 
_______________
Dobry wampir to martwy wampir.
To motto nieustraszonej pogromczyni wampirów - do czasu gdy spotka najbardziej seksownego nieumarłego w swojej zabójczej karierze.
Serce Angusa MacKaya z pewnością zabiłoby szybciej na widok Emmy Wallace, gdyby nie to, że zatrzymało się na zawsze pięćset lat temu. A teraz Angus może spodziewać się tylko, że wybranka potraktuje je dość brutalnie - Emma to pogromczyni wampirów, najlepsza w swoim fachu. Angus by ujść z życiem, musi ją przekonać, że mają wspólnego śmiertelnie niebezpiecznego wroga. W tym celu zamierza wykorzystać swój niesamowity nieodparty urok...
_____________________
Kerrelyn Sparks po raz kolejny zachwyciła mnie zapierającą dech w piersiach historią pełną miłości, wyrzeczeń, poświęceń i niebezpieczeństw. Dołączyła do wąskiego grona moich ulubionych autorów. Wampiry wolą szatynki to kolejny tom z cyklu Love at stake. Tym razem głównym bohaterem jest szef wampirzej ochrony, Angus MacKay. Ma on zająć się tajemniczym łowcą wampirów, który zabijając malkontentów przybliża widmo wojny między dwoma wrogimi i odmiennymi w tradycje klanami. Jednak zadanie Angusa nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Zagadkowym łowcą okazuje się być, Emma Wallace. Czy jej wygląd i zadziorny charakter pokrzyżują plany Angusa? Myślę, że już się domyślacie...Główne wątki, ciągną się przez całe tomy. Tak jest i w tym przypadku; tłem do nowych wydarzeń jest przybliżająca się wojna klanów, rodzina Romana i jej konflikt z CIA. Ciekawe jest to, że mimo tego, iż najważniejsi bohaterowie w każdym tomie się zmieniają, to dobrze czytać o starych, znanych nam postaciach, poznając ich dalsze losy.

Tym razem urzekło mnie to jak charaktery Angusa i Emmy doskonale się uzupełniają. Autorka wykreowała te postaci w taki sposób, aby mimo, iż odmienne w swym działaniu, motywach i zachowaniu, to jednak pojawią się elementy, które cudownie ich ze sobą łączą, pokazują, że możliwe jest odnalezienie swojej bratniej duszy, kogoś, kto rozumie nas tak dobrze jak siebie samego. Czytanie o takiej więzi jest niesamowite i obfite we wrażenia i silne emocje. Całokształt świetnie uzupełniają cytaty, najczęściej dotyczące miłości. Oto kilka z nich:

"(...) miłość jest tak potężna, aby pokonać śmierć."

"Miłość nie szuka zemsty. Miłość poświęca się dla innych."

"W zaledwie tydzień tyle ją nauczył. Że dobrzy, honorowi ludzie, tacy jak on, nie zmieniają się po śmierci. Że za długo żyła tylko nienawiścią i zemstą. Miłość to o wiele szlachetniejszy powód, by żyć. Miłość nie jest samolubna; jest gotowa do poświęceń."

Czy książka, w której tak dużo mówi się o potędze miłości, gdzie można obserwować rozwijające się właśnie to uczucie pomiędzy głównymi bohaterami, może być nudna? Kerrelyn Sparks jest mistrzynią w pisaniu romantycznych historii, pełnych elementów fantastycznych i kryminalnych połączonych z fragmentami grozy. Każda jej powieść otwiera drzwi do zupełnie innego, fascynującego świata. Z ogromną niecierpliwością czekam, aż kolejna część serii Love at stake trafi w moje posiadanie. Polecam!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...