środa, 1 stycznia 2014

Wyjeżdzając do Bluebell...

Tytuł Oryginału: Hart of Dixie
Czas trwania odcinka: 42 min.
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Jason Ensler, David Paymer
Scenariusz: Michelle Paradise
Moja ocena: 9/10 
_________________
Zoe Hart (Rachel Bilson) właśnie ukończyła medycynę. Ma wspaniałego chłopaka, pracę marzeń i kochającą rodzinę. Niestety pewnego dnia traci wszystko: ukochany ją opuszcza, okazuje się, że rodzice wiele przed nią ukrywają, a na domiar złego, aby nadal pracować w Nowym Jorku, musi na rok zamienić się z kardiochirurga w lekarza pierwszego kontaktu. W tym celu wyjeżdża do do Bluebell w Alabamie. Jak zmieni to życie Zoe?

Odpowiedź może być tylko jedna: BARDZO! Nie sądziłam, że tak młoda osoba, może mieć takie zwariowane i strasznie skomplikowane życie. W ciągu trzech sezonów trwania serialu, jesteśmy świadkami wielu niezwykłych sytuacji i szalonych przedsięwzięć. Z tego powodu nie możemy ani na chwilę zmrużyć oka, musimy zawsze być czujni by nie przegapić, zrobi żadnego z poczynań Zoe. Nie ma tu miejsca na nudę, każdy odcinek budzi w widzu emocje – od niecierpliwości, poprzez radość, a nawet smutek.źr. http://1.fwcdn.pl/ph/61/15/616115/290781.1.jpgPisząc o Doktor Hart wprost, nie mogę, nie wspomnieć o jej sprawach sercowych To chyba najbardziej skomplikowana sfera jej życia - pełna niezdecydowania, nieprzemyślanych decyzji i masy problemów. Generalnie, sprowadza się ono do dwóch postaci: George'a (Scott Porter) i Wade'a (Wilson Bethel). Dopiero w trzecim sezonie pojawia się Joel (Josh Cooke). W każdym razie jest to jeden z najbardziej ekscytujących, emocjonujących i porywających wątków, jakie w takim serialu mogły się pojawić.

Nie myślcie, że ładna kobieta z dużego miasta może łatwo wkupić się w łaski miejscowych dziewcząt. Przewodnicząca organizacji "Dzwoneczków" Lemon (Jaime King) to królowa Bluebell i... narzeczona George'a. Już ten powód wystarczy, by dziewczyny nie były wstanie się ze sobą dogadać. Jest jeszcze ojciec Lemon, Brick (Tim Matheson), który zamierza odebrać Zoe jej posadę, by pozostać jedynym lekarzem w miasteczku. Jak więc widzicie, z tak wybuchowej mieszanki pełnej konfliktów, musi powstać kolejny interesujący wątek.
źr. http://hatak.pl/

Osobiście uważam serial za fantastyczny. Jest to przemiły sposób na spędzenie czasu i oderwanie się od szarej rzeczywistości. Przeżywanie wspólnie z główną bohaterką jej najróżniejszych i najdziwniejszych problemów sprawia, że przez całe czterdzieści minut trwania odcinka uśmiechamy się od ucha do ucha. Niestety muszę stwierdzić, że czasami zachowania Zoe stają się irytujące. Zdarza jej zachowywać się jak mała dziewczynka, a przecież jest już dorosłą kobietą.

Jeśli szukacie serialu, który będzie dla Was źródłem rozrywki, a macie alergię na wszelkie fantastyczne twory, a detektywistyczne sprawy nie wydają się Wam porywające, to koniecznie musicie obejrzeć Doktor Hart. Polecam!

Ten artykuł przeczytacie także tutaj:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...