czwartek, 3 listopada 2011

Tajemnicza, nieprzewidywalna siła - czy srebrnokrwiści to za mało ??

Autor:
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Błękitnokrwiści (#5 w serii)
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginalny: Blue Bloods: Misguided Angel
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 420
Format: 140x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788376860336
Wydanie: I
Data wydania: styczeń 2011
---------------------------------------------------------------------------
Marzenia Schuyler nareszcie się spełniły: jest bezpieczna, u boku ukochanego, który chce jej pomóc w wypełnieniu ostatniej woli Lawrence'a Van Alena... Ale gościnne schronienie okazuje się złotą klatką. Jack i Schuyler muszą znowu uciekać. Lawirując pomiędzy venatorami hrabiny, a nasłanymi przez Mimi najemnikami, znajdują nieoczekiwanego sprzymierzeńca - ale także natrafiają na ślad czegoś całkowicie nowego. Co oznacza tajemniczy symbol?

Tymczasem w Nowym Jorku Mimi, nowa Regentka, nie ma czasu, by poświęcić się wyłącznie zemście. Po jednej z licznych imprez znika wampirza nastolatka, a w Internecie pojawia się dziwne nagranie z pogróżkami. Porywacze zapowiadają unicestwienie wampirzycy. Tocząca rozpaczliwy wyścig z czasem, Mimi musi odłożyć na bok swoją dumę i poprosić o pomoc ostatnią osobę, na której towarzystwo miałaby ochotę. Ale na ile może jej się przydać Oliver, zwyczajny archiwista w Repozytorium? Czy za porwaniem stoją znowu srebrnokrwiści? A może w grze pojawiła się nowa, tajemnicza i nieprzewidywalna siła?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Zbłąkany anioł" to piaty tom z cyklu "Błękitnokrwiści" Melissy de la Cruz. Seria opowiada o nowojorskiej elicie wampirów zmierzającej się każdego dnia z typowymi problemami dojrzewania oraz z nadnaturalnymi walkami z wrogiem, croatanami.

Tym razem książka została podzielona na cztery charakterystyczne części. W każdej z nich widzimy punkt widzenia innego bohatera, jego problemy i wydarzenia mające wpływ na inne postaci.

W początkowej części "Zbłąkanego anioła" na pierwszym planie pojawiają się losy Schuyler. Razem z Jackiem udaje jej się uciec spod opieki venatorów. Niestety nie cieszą się długo wolnością, gdyż wkrótce podąża za nimi pościg. Jedyne czego w tym momencie pragną to odrobina wytchnienia, aby obmyślić plan dotarcia do Bramy Obietnicy i wypełnienia dziedzictwa Schuyler.

Razem z kolejną częścią przenosimy się do Nowego Jorku, a zarazem także do Mimi i Olivera. Ktoś zagraża bezpieczeństwu błęitnokrwistych. W Internecie pojawia się nagranie ukazujące prawdę o nich oraz groźbę śmierci młodej wampirki. Czy Mimi, z pomocą Olivera uda się ją ocalić ??

W trzeciej części zawarta jest dość tragiczny wątek miłosny. Pojawiają się nowi bohaterowie, tak więc widzimy Nowy Jork i bieżące wydarzenia oczami chińskiej venatorki Deming Chen. Po co została sprowadzona i czy podoła wyznaczonej jej misji ??

Ostatnia część książki zawiera podsumowanie pozostałych trzech. Tu pojawia się zakończenie wszystkich historii, a także rozpoczęcie nowych wątków. Pokrótce mogę stwierdzić, iż nie mogę się doczekać przeczytania kolejnej części cyklu.

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z czymś zupełnie odmiennym. Mam na myśli fakt, że nie tylko srebrnokrwiści stają się zagrożeniem błękitnokrwistych. Okazuje się, ze pojawia się mroczna, tajemnicza i równie groźna siła, która poruszy ostatnie fundamenty poczucia bezpieczeństwa.

Tajemnicze znaki, porwania, czarna magia - to zaledwie garstka z nowych przykładów niebezpieczeństw. Zadziwiający jest fakt, iż autorka wplotła w samo epicentrum wydarzeń zakon petruwiański. To wokół niego tłoczą się wszystkie epizody. Pytanie brzmi: dlaczego ??

Niestety na to już wam nie odpowiem.

Melissa de la Cruz po raz kolejny udowodniła, że posiada prawdziwy talent pisarski. Kryminalne wątki osnute nutką fantastycznej tajemnicy dały oszałamiający efekt. Z czystym sumieniem polecam wszystkim fanom wampirów, aniołów, walk dobra ze złem i dobrych romansów.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...