środa, 31 sierpnia 2011

Podsumowanie - WAKACJE !! ^^Tym razem górują bestsellery :D Jakie ?? Przewijajcie niżej :)

1) "Wampir z M-3" Andrzej Pilipiuk

Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód...

A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji!

Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud.Być wampirem w PRL to nie przelewki. W społeczeństwie bezklasowym trudno tytułować się hrabią. Płaszcz i smoking nosi albo kelner, albo iluzjonista, a krew obywateli Rzeczpospolitej Ludowej ma posmak deficytu i reglamentacji.

Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, przed ciosem niechaj tyran drży...

Ale nie czas, by kąsać zblazowanych arystokratów w zacisznych buduarach. Prawdziwy walor odżywczy ma krew opasłych badylarzy, cinkciarzy, partyjnych kacyków i córeczek UB-eków.

Ruszymy z posad bryłę świata, dziś niczym, jutro wszystkim my!

Bo my, wampiry z PRL mamy swoją godność! Nie wysysamy biednych sarenek i jagniątek. Nie nazywamy tego WEGETARIANIZMEM! Może nie pamiętamy już o wampirzych mocach, ale mamy spryt nasz narodowy! Pozyskamy dewizy, przekroczymy plan, a potem z dumą oznajmimy:

To wszystko każe nam powiedzieć mocno. I stanowczo: Burżuazyjnym skrytopijcom mówimy - NIE!

RECENZJA 

Cytaty: 
 • "Życie ogólnie jest proste. - Uśmiechnął się. - Tylko ludzie je sobie niepotrzebnie komplikują." 
 • "- Kobieta jest jak ruski bank. Wpłacasz pieniądze i nigdy już nie widzisz ich z powrotem - filozofował."
 • "-Jak ja będę w tym wyglądała?!(...)
  - Nie wydziwiaj! huknął ślusarz. - Te istoty z pewnością nie maja pojęcia o modzie!
  -Albo mają i dlatego własnie chciały ja załatwić! W imię walki z wieśniactwem i krzewienia wyższych wartości estetycznych!"
   


2) "Jestem numerem cztery" Pittacus Lore

 Troje zginęło, jestem Numerem Cztery.
Przybyło nas tu dziewięcioro. Wyglądamy tak jak wy. Mówimy jak wy. Żyjemy pośród was. Ale nie jesteśmy wami. Umiemy robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Posiadamy moce, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Jesteśmy silniejsi i szybsi niż cokolwiek, co zdarzyło wam się widzieć. Jesteśmy superbohaterami, jakich wielbicie i oglądacie w filmach i komiksach – ale my jesteśmy prawdziwi.

Naszym zadaniem było dorastać, szkolić się, zdobyć siłę i zjednoczyć się, by pokonać ich w walce. Ale oni wykryli nas pierwsi i zaczęli nas tropić. Teraz my wszyscy uciekamy. Spędzamy życie w ukryciu, w miejscach, do których nikt by nie zajrzał, wtapiając się w otoczenie. Żyjemy pośród was, o czym wy nie wiecie.

Lecz oni wiedzą.
Dopadli Numer Jeden w Malezji.
Numer Dwa w Anglii.
I Numer Trzy w Kenii.
Zabili tę trójkę.
Ja jestem Numerem Cztery.
Jestem następny w kolejce.
RECENZJA

Cykl "Dziedzictwa planety Lorien":

1. Jestem Numerem Cztery
2. The Power of Six
Cytaty:
 • "W panice popełnia się błędy."
 • "Kto nie rozumie historii jest skazany na jej powtarzanie. A kiedy historia się powtarza, stawka jest podwójna."
 • "Stoi przede mną jakby gotów do obrony. Zaczyna warczeć, z początku cicho, a potem tak wściekle jak sama bestia. Bestia wpatruje się nieruchomo w Berniego Kosara. Pojedynek na wzrok. Sierść Berniego jest zjeżona wzdłuż grzbietu, uszy położone po sobie. Jego lojalność, jego odwaga doprowadzają mnie do łez. Jest sto razy mniejszy od bestii, a jednak trwa przy mnie dzielnie, gotowy do walki."
 • "Jeśli straciłeś nadzieję, straciłeś wszystko. A kiedy ci się wydaje, że wszystko stracone, kiedy wszystko wygląda tragicznie i beznadziejnie, zawsze jest nadzieja." 


3) "Czarownica" Deborah Harkness

 Piękna i młoda doktor historii Diana Bishop studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Jeden manuskrypt promieniuje dziwnym lśnieniem. Brakuje mu kilku stron. A spod pisma wyłania się niemożliwy do odczytania inny tekst.
Diana wie, że by go odczytać, musiałaby użyć swoich magicznych mocy. Pochodzi bowiem z potężnej rodziny o wielowiekowych czarnoksięskich tradycjach. Z rodziny pierwszej czarownicy straconej w Salem. Diana boi się swojej magii. Broni się przed nią.

Wraca jednak do księgi. Ale okazuje się, że manuskryptu nie ma w bibliotece, bo zaginął przeszło sto lat wcześniej…

Tymczasem Oksfordem wstrząsają tajemnicze morderstwa. A Bibliotekę Bodlejańską zaludniają niebezpieczne czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wszyscy poszukują księgi…
Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, jest urzekający Matthew Clairmont – tajemniczy światowej sławy profesor biochemii i neurologii.

Diana wie, że nie wolno jej złamać zakazu wchodzenia w intymne związki z przedstawicielami innych ras. Wie, że tę miłość może przypłacić życiem.

Tak rozpoczyna się przebogata opowieść o zakazanej potężnej miłości, wśród walki o tajemnicę, która być może zmieni świat…

RECENZJA

Cykl "Księga wszystkich dusz":

1. Czarownica
2. Tajemnica

Cytaty: 
 •  "Odwagę i lekkomyślność oddziela bardzo cienka granica"
 •  "(...) strach to największa potęga na świecie."
 • "Historia staje się większym wyzwaniem tylko wtedy, gdy traci coś z tego swojego uporządkowania. Za każdym razem, kiedy biorę do ręki jakąś książkę albo dokument z przeszłości, podejmuję wojnę z ludźmi, którzy żyli setki lat temu. Oni mają swoje sekrety i obsesje - wszystko to, czego nie chcą albo nie mogą wyjawić. Moim zadaniem jest odkryć i wyjaśnić ich tajemnice."
 • "(...) słowa mają moc."
 • "Trzeba byc tylko dobrym słuchaczem. Tak naprawdę nikt nie chce zachowywać swoich sekretów, nawet umarli. Ludzie zostawiają wszędzie jakieś wskazówki i, jeśli wystarczy ci cierpliwości, możesz poskładać je do kupy."

4) "Blask" Alexandra Ardonetto 

 Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel – wojownik, Ivy – uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także – co najtrudniejsze – anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi… I wtedy Bethany poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia. Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?

RECENZJA


Trylogia "Blask": 

1. Blask
2. Hades
3. Heaven

Cytaty: 
 •  "W jej twarzy ujrzałem anioła
  W oczach odbicie swe
  Nie różniło nas nic, mnie i jej
  Oboje złączył kłamstwa grzech

  On był mi przyjacielem
  On był przyszłością mą
  Początkiem, końcem, przeznaczeniem
  Z nim swój na wieki złączę los"
 • "Są rzeczy, które na zawsze pozostaną poza ludzką zdolnością pojmowania."
 • "Nigdy nie jest za późno [...] Zawsze trzeba mieć nadzieję."
 • "Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku."
 • "Czasem lepiej nie doszukiwać się tej pewnosci na siłę. Życie nie jest czarno-białe, pełno w nim szarości."
 • "Jednym z najbardziej niezrozumiałych dla mnie ludzkich określeń było słowo miłość. Tak wiele znaczeń związanych z tym jednym słówkiem! (...) Czy dla wyrażania najgłębszych emocji nie powinno istnieć inne, osobne pojęcie?"
 • "Bezproblemowe związki są przereklamowane."
 • "Czasem to właśnie małe rzeczy liczą się najbardziej."
 • "Zakochany mężczyzna potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy"


5) "Krwawe walentynki" Melissa de la Cruz

  Piękne, bogate, nieśmiertelne… Ale choć żyją setki i tysiące lat, choć mają moc i potęgę, o której nie mogą marzyć zwykli śmiertelnicy, one również są bezsilne wobec pragnień serca. Nawet eony doświadczeń nie chronią wampirów przed popełnianiem błędów – a gdy w grę wchodzi namiętność, tęsknota, miłość, nieśmiertelni potrafią cierpieć bardziej niż ludzie… Trzy opowieści o miłości nieśmiertelnych – uczuciu, które niektórych wiedzie prostą ścieżką ku potępieniu.


RECENZJA

Cykl "Błękitnokrwiści":
1. Błękitnokrwiści
2. Maskarada
3. Objawienie
4. Dziedzictwo
5. Zbłąkany anioł
6. Zagubieni w czasie
7. Untitled 
Uzupełnienia:
Klucze do repozytorium
Krwawe walentynki


6) "Namiętność" Lauren Kate 

"W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak, jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze."

Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale odnajdywali się, po czym wkrótce zostawali boleśnie rozdzieleni – Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Może wcale nie musi tak być…

Luce jest pewna, że coś – lub ktoś – w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza na najważniejszą podróż swojego życia… powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć swoje romanse z Danielem… i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać.

Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, lecz nikt bardziej gorączkowo niż Daniel. On goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby zmieniła historię.

Wtedy bowiem ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć… na zawsze.RECENZJA


Cykl "Upadli":
1. Upadli
2. Udręka
3. Namiętność
4. RaptureCytaty:
 • "W strachu kryje się gdzieś zazdrość." 
 • "Miłość to jedyne, o co warto walczyć."
 • "Kieruj się swoim sercem (...) Ono nie zwiedzie cię na manowce."
 • "Czy nie cieszysz się teraz, że zmusiłem cię do kąpieli ? - spytał Bill. - Zawsze trochę mniej eau de skunks" robiącej dziury w "l'ozonie."

7) "Anioł zemsty" J.R.Ward
Bohaterem kolejnego tomu serii o tajnym bractwie wampirów jest Mordh – pół wampir, pół sympatha, szara eminencja wampirzego podziemia, właściciel nocnego klubu. Szantażowany przez jedną z sympathek i zagrożony wygnaniem do kolonii socjopatów, znajduje ukojenie w związku z Ehleną – pielęgniarką o wampirzym pochodzeniu. Z powodu swej nieciekawej reputacji otrzymuje od niezadowolonej frakcji propozycję zabicia króla wampirów, Ghroma. Ukrywając przed Ehleną swoją przeszłość i swoje ciemne interesy, sprowadza na nią wielkie niebezpieczeństwo. Przeciwnicy chcą ją wykorzystać, by usunąć Mordha i jemu podobnych.
Cytaty: 
 • "Czas jest tym, co nadaje życiu sens."
 • "Czasami ludzie potrzebują powrotu do początku. Tam, gdzie wszystko się zaczęło."
 • "Życie było zbyt krótkie"
 • "Czasami słowa znaczyły mniej niż powietrze, które je niosło, kiedy było się blisko drugiej osoby."
 • "Za życia była płatkiem śniegu, oddzielnym i w pięknych proporcjach, ale kiedy nadchodziła śmierć, nie zostawało nic poza anonimową skórą, mięśniami i kośćmi, które stygły i rozkładały się w łatwym do przewidzenia tempie."
 • "(...) najważniejsze to wyczucie czasu."     
 • "Wszyscy królowie są ślepi.
  Ci dobrzy o tym wiedzą i, sprawdzając władzę, polegają
  na czymś więcej niż tylko na wzroku."
  
 
8) "Eragon" Christopher Paolini
Książka opiera się na znanym starszej generacji czytelników archetypie dorastania młodzieńca, jego dojrzewania , poszukiwania nauczyciela i spełnieniu wyznaczonej przez los, czasem fatum, misji. Eragon – bohater Paoliniego , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.
Poczekajcie, to nie wszystko.
Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią , która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.

RECENZJA

Z cyklu:
1. Eragon
2. Najstarszy
3. Brisingr
4. Dziedzictwo

Cytaty:
 •  "Naszym przeznaczeniem jest próbować osiągnąć to, co niemożliwe, dokonać niezwykłych czynów, nie zważając na lęk. To nasz obowiązek wobec przyszłości."
 • "Piasków czasu nic nie zatrzyma. Lata mijają, czy tego chcemy, czy nie... Ale wciąż pamiętamy. To, co utracono, żyć może w naszych wspomnieniach."
 • "Ludzie mają irytujący zwyczaj pamiętania rzeczy, których nie powinni pamiętać."
 • "Wiedza nie ma wpływu na istnienie. Nie wiedziałem, że istniejesz, póki nie wpadłeś tu i nie przerwałeś mi drzemki. Nie oznacza to jednak, że wcześniej nie byłeś prawdziwy."
 • "To, co możliwe, jest rzeczą względną."
 • "...Bo nie można się kłócić ze wszystkimi głupcami tego świata. Łatwiej ustąpić, a potem ich oszukać, gdy nie zwracają na ciebie uwagi."
 •  "Musisz być gotów bronić siebie i tego, co cenisz, nie zważając na resztę."
 • "- Jaką wartość ma to, co robimy?
  - Samo działanie jest wartością"
 • "Nic nie jest bardziej niebezpieczne, niż wróg, który nie ma nic do stracenia."
 • "Szanuj przeszłość, nigdy nie wiesz, jak może na ciebie wpłynąć"
 • "To jak wyglądam, nie zmieni tego, kim jestem."
 •  "(...) Mam wam do powiedzenia kilka słów. To właściwa pora, bo odkrywacie świat. Słuchajcie ich, a dobrze wam posłużą. - Pochylił głowę, patrząc na nich surowo. - Po pierwsze, nie pozwólcie, by ktokolwiek zawładnął waszym ciałem bądź umysłem. Dołóżcie wszelkich starań, aby wasze myśli pozostały swobodne. Nawet wolny człowiek może być bardziej skrępowany niż niewolnik. Służcie ludziom w potrzebie uchem, lecz nie sercem. Okazujcie szacunek tym u władzy, lecz nie podążajcie za nimi ślepo. Osądzajcie, kierując się logiką i rozumem, lecz nie komentujcie głośno. Nie uważajcie nikogo za lepszego od siebie, bez względu na to, kim jest w życiu. Traktujcie wszystkich uczciwie, by nie narazić się na zemstę. Rozważnie wydawajcie pieniądze. Bądźcie wierni swym przekonaniom, a inni was wysłuchają. - Zawahał się i dodał: - A co do miłości... moja jedyna rada brzmi: bądźcie uczciwi. To najpotężniejsze narzędzie otwierające serca i zyskujące przebaczenie. To wszystko, co mam wam do powiedzenia."
 • "Życie to coś więcej niż nieustanna wojna."
 • "Strzeż się, byś nie zszedł ze swej drogi, bo jesteś jednym z nielicznych ludzi, którzy kształtują swój los.Wolność ta to dar, ale też odpowiedzialność cięższa niż kajdany."
 • "- Ci, którzy kochają ból i cierpienie innych. Mają wiele twarzy, wiele masek, ale tylko jedno wspólne miano: zło. Nie da się go zrozumieć. Możemy jedynie opłakiwać ofiary i uczcić ich pamięć."
 •   "Wokół nas krążą siły, których w ogóle nie dostrzegamy. Czasami zastanawiam się, czy kiedykolwiek zrozumiemy prawdziwe motywy kierujące otaczającymi nas ludźmi. Wszyscy coś ukrywają."

  
9) "Tajemny krąg" Lisa Jane Smith
Nowy cykl autorki bestsellerowych Pamiętników wampirów.

Rozdarta pomiędzy magią a uczuciem zakładniczka miłości – zaczarowanej i niebezpiecznej.
Prawdziwa magia ma moc, za która trzeba zapłacić…

Od pierwszego dnia po przeprowadzce do ponurego New Salem szesnastoletnia Cassie tęskni za słoneczną Kalifornią. I od pierwszego dnia w nowej szkole czuje dziwną więź z grupą tajemniczych dziewczyn, które najwyraźniej rządzą liceum. Wkrótce poznaje ich sekret i sekret Kręgu – tajemnego zgromadzenia czarownic. I odkrywa, że jest jedną z nich…

Lecz kiedy spotka zagadkowego Adama, będzie musiała wybierać pomiędzy swoją nowo odkrytą upajającą magiczną mocą a miłością. I zdecydować, czy zatraci się w uczuciu, czy odda mrocznym mocom to, czego najbardziej pragnie – choćby miało ją to zniszczyć…
RECENZJA

Cykl Tajemny krąg:

1. Inicjacja, Zakładniczka
2. Czas buntu, Moc

Cytaty:
 • "Inna niekoniecznie znaczy zła."
 • "(...) Rozumiem, że nie da się uciec przed przeznaczeniem. Niepotrzebnie próbowałam."
 10) "Dusza wampira" J.R.Ward
Sprawy Bractwa komplikują się coraz bardziej. Spełnia się dawna przepowiednia Vhrednego i król wampirów – Ghrom – traci wzrok. Kiedy w powietrze wylatuje klub Mordha – Zero Sum – wszyscy są przekonani, że jego właściciel nie żyje. Ehlena odkrywa jednak tajemnicę Mordha i z pomocą członków Bractwa próbuje go uwolnić z karnej kolonii symphatów. Tymczasem zbuntowany i zagubiony John postanawia wyprowadzić się z siedziby Bractwa. Jednak gdy Xhex znika w trakcie akcji uwolnienia Mordha, John postanawia odnaleźć ukochaną, choćby miało go to kosztować życie…

RECENZJA

Bractwo Czarnego Sztyletu:

1. Mroczny kochanek
2. Ofiara krwi
3. Wieczna miłość
4. Wampirze serce
5. Śmiertelna klątwa
6. Dziedzictwo krwi
7. Anioł zemsty
8. Dusza wampira
9. Droga przeznaczenia
10. Księżycowa przysięga
11. Lover Reborn

Uzupełnienia: 

1. An Insider's Guide

Cytaty: 

 • "Ludzie nie musieli umierać, by znikać na zawsze z czyjegoś życia. 

 • "Czasami to, że musiałeś być silny, wystarczyło, byś został tym, kim musiałeś być."
 • "Zaufanie było czymś, na co trzeba było zapracować (...)"
 • "(...) miłość przezwyciężała wszystko, nawet zdrowy rozsądek."
 • "Nawet najpotężniejsi potrzebują czasem ochrony."
 • "- Ghrom... - Jej dłoń znalazła się na jego członku.
  - O kurwa... - Jego biodra uniosły się.
  Zaśmiała się łagodnie.
  - Twój język miłości przynosi zaszczyt kierowcom ciężarówek."
 • "- Każdy popełnia błędy.
  - Niektórych nie da się naprawić."
 • "Jeśli chodzi o rządzenie... - wszyscy królowie są ślepi, stary. Ale jeśli będziesz mieć serce we właściwym miejscu, zawsze będziesz doskonale wiedział, którędy podążać."
 • "Zabawne, bieg wydarzeń nie zawsze jest taki, jak się zaplanowało i nieraz nas zaskakuje."
 • "Czasami trzeba posmakować życia, zanim zastuka się do drzwi frontowych śmierci."
 • "Strach nie oznacza, że zrezygnujesz z postawionego przed sobą celu."
 • "Tych, których straciliśmy, szybko zastąpią inni, ponieważ dilerzy są jak chwasty."
           

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...