wtorek, 2 sierpnia 2011

"Miłość to jedyne, o co warto walczyć."

Autor: Lauren Kate
Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 7/2011
Tytuł oryginalny: Fallen: Passion
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 448
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7480-214-7
Wydanie: I
Moja ocena: 6/6
-----------------------------------------------
"W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak, jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze".
Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale odnajdywali się, po czym wkrótce zostawali boleśnie rozdzieleni - Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Może wcale nie musi tak być...

Luce jest pewna, że coś - lub ktoś - w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza na najważniejszą podróż swojego życia... powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć swoje romanse z Danielem... i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać.
Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, lecz nikt bardziej gorączkowo niż Daniel. On goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby zmieniła historię.
Wtedy bowiem ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć... na zawsze.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Namiętność" to trzeci tom serii Lauren Kate o miłości śmiertelniczki Luce i upadłego anioła Daniela. Nad ich związkiem krąży klątwa. Średnio w wieku siedemnastu lat Luce ginie w objęciach Daniela pochłonięta przez płomień, po to by zreinkarnować się parę lat później i przeżyć wszystko na nowo. Razem z Danielem postanawiają złamać urok.

W drugim tomie "Udręce" Luce wkracza w swojego Głosiciela, by ruszyć w przeszłość. Daniel, Cam oraz jej przyjaciele ruszają za nią. W tym samym czasie Wygnańcy, robią wszystko by wymyślić plan przechwycenia Luce.

Już na samym początku  mogę śmiało stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepszy tom z całej serii. Urzekł on mnie pod wieloma względami.

Zacznę więc od początku.

Podróże do przeszłych wcieleń. Jest to jeden ze świeższych wątków w literaturze młodzieżowej. W końcu mało pisarzy wplątuje podróże w czasie do i tak już paranormalnych wątków. Lauren Kate podjęła się jednak tego zadania i wyszło jej to rewelacyjnie !!

Świetnie zostały opisane poszczególne okresy. Podróżujemy m.in do starożytnego Egiptu, cywilizacji Majów, wiktoriańskiej Anglii, a także samych Bram Niebios. Poznajemy obyczaje wielu różnych kultur, zwiedzamy niemal każdy zakątek świata. Poznajemy ważne wydarzenia z historii. Pani Kate należą się solidne brawa. :)

Pojawia się także nowa postać. Mam na myśli złośliwego gargulca Billa. Luce spotyka go w jednym ze swoich Głosicieli. Osamotniona przyjmuje pomoc jaką jej oferuje. Od tej pory podróżują razem.

Bill okazuje się być idealnym przewodnikiem. Wie niemal wszystko o jej przeszłych wcieleniach. Uczy ją nawet wielu nowych rzeczy dotyczących podróży w czasie. Zasługuje sobie tym na zaufanie Luce. Jednak co jeśli Bill nie jest tym za kogo się podaje ??

Bardzo spodobało mi się to, że z każdej epoki Luce pobiera jakąś lekcję, a czytelnik razem z nią. Uczymy się zrozumienia, współczucia, a także determinacji. Pozwoliłam sobie nawet zacytować fragment książki w tytule recenzji - "Miłość to jedyne, o co warto walczyć."

Dodatkowym plusem książki jest pokazanie wielu wydarzeń z przeszłości Daniela i Cama, także tych z przed upadku. Zwłaszcza o Camie dowiadujemy się nieco więcej. Widzimy moment, w którym przechodzi na złą stronę.

Pod koniec książki zdobywamy nadzieję dotyczącą czwartego tomu serii - "Rapture". Mamy tam łatwo zauważalną zapowiedź, która wydaje się być dość obiecująca.

Podsumowując "Namiętność" jest  jedną z lepszych książek jakie czytałam. Dzięki widocznej w każdym wcieleniu innej historii miłosnej, trzeci tom "Upadłych" jest niebywale romantyczny, a to jest cecha w nim dominująca.

Dlatego z całego serca polecam wam lekturę "Namiętności", a tym którzy jeszcze nie zaczęli przygody z Luce i Danielem zapraszam do sięgnięcia po pierwszy tom "Upadłych" !! :D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...