środa, 11 listopada 2015

#2 - Chupacabra

źr. http://e3sparkplugs.com/el-chupacabra-wins-red-bud-250-national/
Chupacabra jest bohaterem współczesnych legend. Zaledwie dwadzieścia pięć lat temu pojawiły się pierwsze doniesienia o jej obecności. Od tamtego czasu regularnie pojawia się w różnych miejscach obu Ameryk. Najchętniej pokazuje się w okolicach zamieszkałych przez latynoamerykanów (ich kozy są najsmaczniejsze).

Wygląd

Chupacabra nie lubi pojawiać się w takiej samej formie. Tak jak ludzie zmieniają ubrania, tak ona (albo on) uwielbia zmieniać postać. Ma jednak kilka ulubionych form. Pierwszą z nich jest bezwłosy pies z wielkimi oczodołami, kłami i pazurami. Drugą natomiast postać kosmity - poruszającego się na dwóch łapach stworzenia z kolcami na grzbiecie. Nie ważne jednak jaką formę przybierze, na pewno rozpoznacie ją po charakterystycznym piszczeniu i syczeniu. Spotkaniu z chupacabrą mogą towarzyszyć nudności - wszystko przez jej wielkie, czerwone oczy. W dodatku bądźcie pewni, że tuż przed jej atakiem zobaczycie dziwne znaki na niebie.


źr. http://www.vampiricstudies.com/chupa.html

Miejsce zamieszkania

Chupacabra uwielbia odwiedzać ludzi zamieszkujących Portoryko. To oni nadali jej imię - "wysysacz kóz". Podążając za ich krewnymi, którzy również hodowali pyszne zwierzęta, chupacabra odwiedza także m.in. Meksyk, Boliwię, Argentynę, Chile, Honduras i niektóre stany USA.

Zainteresowania

Chupacabra uwielbia dobre jedzenie. Najbardziej smakują jej kozy, ale nie pogardzi także ptakami, kogutami, a nawet końmi. Najlepszą ich częścią jest krew i organy wewnętrzne. Od czasu do czasu ukazuje się ludziom i uprawia z nimi jogging. Ścigają się kto szybciej dotrze do domu. Czasem lubi sobie polatać (w niektórych postaciach posiada skrzydła), ale ulubionym momentem jest dla niej lądowanie. Im więcej osób jest świadkiem jej podniebnych akrobacji tym lepiej. Uwielbia być w centrum uwagi więc nigdy nie odpędza od siebie żadnych paparazzi. 

źr. http://www.museled.com/

Wystąpienia publiczne

Coraz częściej chupacabra jest kojarzona nie tylko z mitem, ale także z popkulturą. Założyła nawet własny zespół - Chupacabras, posiada kilka restauracji m.in Chupacabra Cantina oraz El Chupacabra, występowała gościnnie w serialach Grimm i Supernatural. Ponadto jest właścicielem sklepu odzieżowego ChupaCabra. Mityczną postać możemy również spotkać w postaci różnych gadżetów, figurek i kubków.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:
1) http://skepdic.com/chupa.html
2) http://news.discovery.com/animals/pets/chupacabra-mystery-solved.htm
3) http://www.livescience.com/24036-chupacabra-facts.html
4) http://www.vampiricstudies.com/chupa.html
5) http://www.paranormalium.pl/profesor-uniwersytetu-w-teksasie-obala-mit-chupaca,533,2,artykul.html
6) youtube.com - kopalnia filmików i zdjęć


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...