poniedziałek, 10 listopada 2014

Studenckie życie... po studiach

Tytuł oryginału: New Girl
Czas trwania odcinka: 22 min.
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Jake Kasdan, Jason Winer
Scenariusz: Elizabeth Meriwether
Produkcja: USA
Obsada: Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Lamorne Morris, Hannah Simone
Moja ocena: 9/10 
_________________
Szukacie dobrej komedii, która doskonale umili wam czas przed ekranem telewizora? Jess i chłopaki świetnie się do tego nada. Dlaczego?

Serial opowiada o grupce przyjaciół, którzy poszukują nowego współlokatora. Poniżona i zdradzona przez byłego chłopaka Jess (Zooey Deschanel), postanawia zamieszkać wraz z nimi. Mężczyźni nie są z tego powodu ani trochę zadowoleni, ale ostatecznie zgadzają się przyjąć ją pod swój dach. Od tej pory jesteśmy świadkami zaskakujących i zabawnych perypetii dotyczących zarówno Jess i jej przyjaciółki Cece (Hannah Simone), jak i Nicka (Jake Johnson), Winstona (Lamorne Morris), Schmidta (Max Greenfield) oraz Trenera (Damon Wayans Jr.).

W trakcie emisji jest już czwarty sezon serialu. Przez ten czas główni bohaterowie zaskarbili sobie fanów niemal na całym świecie. Ich  problemy zarówno natury damsko-męskiej, jak i zwykłych codziennych spraw są przedstawione w niezwykle zabawny, a czasem wręcz absurdalnie niewiarygodny sposób. Wiele razy zastanawiałam się: jak można zachowywać się w tak irracjonalnie? Zwykła wizyta rodziców staje się ogromnym przedsięwzięciem. Zachowanie powagi bardzo często graniczy tutaj z cudem.


Najbardziej rozbudowanymi wątkami, są oczywiście miłosne rozterki głównych bohaterów. Każdy z nich prowadzi zupełnie inny tryb życia, posiada odmienne wartości, nie mówiąc już o kompletnie różnych charakterach i osobowościach. Powstaje więc ogromna różnorodność względem doboru partnerów i wiele śmiesznych sytuacji, gdy porady jednej osoby, kompletnie nie zgadzają się z poglądami innej. W efekcie obserwujemy mnóstwo niezręcznych sytuacji, z którymi najczęściej, to właśnie tytułowa Jess musi sobie poradzić.

Serial cudownie porusza wartość przyjaźni. Pokazane jest jak bardzo ważna jest ona w naszym życiu. Wsparcie kogoś kogo znamy od podszewki, kogoś kto znaczy dla nas niezwykle dużo jest nieocenione nawet w najbardziej niezwykłych i niewiarygodnych sytuacjach.

Doskonałym widowiskiem jest także specyficzna gra True American. Jedną z jej głównych cech jest wypijanie mnóstwa alkoholu i unikanie... lawy. :)

Podsumowując, serial Jess i chłopaki jest jednym ze śmieszniejszych jakie kiedykolwiek oglądałam. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki, podczas których nie potrafię przestać się śmiać, a czasem nawet wzruszać. Zwariowany świat Jess to doskonała dawka humoru na zakończenie dnia. Polecam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...