sobota, 16 listopada 2013

Efektownie, ale nie porywająco

Tytuł Oryginału: Transformers 3
Czas trwania: 2 godz. 37 min.
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz: Ehren Kruger
Moja ocena: 7/10
_______________________
Kolejna odsłona kultowej serii "Transformers" zdecydowanie różni się od poprzednich części. Przede wszystkim Sam Witwicky zmienia dziewczynę. Już nie urzecze nas swym wdziękiem, stanowczością oraz niesamowitą grą aktorską piękna Megan Fox. Jej miejsce zajęła Rosie Huntington-Whiteley. Nie da się obojętnie spoglądać na drobną, delikatną blondynkę w środku wojny między decepitkonami, a autobotami. Brakuje tego "pazura" jakim była obecność Megan.Tym razem twórcy postanowili skupić się głównie na efektach specjalnych i momencie zaskoczenia. Fabuła jest poprowadzona w taki sposób, aby w ważniejszych momentach szokowała widza. Natomiast efektowne bitwy, niebezpieczne akcje i fantastyczne elementy są naprawdę na wysokim poziomie. Poprzednie części również zawierały ich wiele, jednak dopiero trzecia odsłona "Transformers" pokazała katalog najróżniejszych pomysłów, fascynujących i zapierających dech w piersiach efektów.

Również warto wspomnieć co nie co o muzyce. Po raz kolejny znakiem rozpoznawczym dla przygód Sama, są utwory zespołu Linkin Park. Jednak pojawiają się również wspaniałe piosenki Paramore, Goo Goo Dolls czy też My Chemical Romance. Poniżej możecie posłuchać mojego zdecydowanego faworyta tej części.


Już w przyszłym roku planowana jest kolejna odsłona "Transformersów". Moim zdaniem to już lekka przesada. Trzecia część pokazała, że bez Megan jest to zupełnie zwyczajne, niszowe Sci-Fi. Tylko umiejętności aktorskie Josha Duhamela i Shii LaBeouf'a trzymają wszystko na w miarę dobrym poziomie. Stąd też mam nadzieję, że czwarta część będzie już ostatnią. 

Mimo to uważam, że każdy fan powinien koniecznie obejrzeć "Transformers 3". W końcu jest to w miarę niesamowita i inna historia, na tle nudnych, powtarzających się oklepanych tematów. W dodatku jeśli nie będziecie zwracać zbytniej uwagi na obsadę, a większą na całokształt fabuły w połączeniu z muzyką, to istnieje nawet szansa, że będziecie się świetnie bawić. Polecam :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...