wtorek, 31 maja 2011

Podsumowanie miesiąca: maj :)

Mało, oj mało.... W przyszłym miesiącu będzie więcej przeczytanych książęk. Wiadomo koniec roku, zaliczenia, brak czasu... W każdym razie obiecuję poprawę, a tymczasem zapraszam na podsumowanie maja :D

1) "Nieśmiertelni. Miłosne opowieści wampiryczne"

Jest to nowy zbiór opowiadań o wampirach, które zostały wybrane przez P.C. Cast.

 
Osiem najpopularniejszych autorek powieści wampirycznych i współczesnej fantasy przedstawia zbiór niezwykłych opowiadań, w których udowadniają, że miłość Nieśmiertelnych trwa wiecznie.

Antologia zawiera:

1.„Nawiedzona miłość”Cynthia Leitich Smith
2.„Bursztynowy dym”Kristin Cast
3.„Martwy tropiciel. Opowieść o wampirach z Morganville”Rchel Caine
4.„Dobre maniery”Tanith Lee
5.„Światło księżyca”Richelle Mead
6.„Przemieniona”Nancy Holder
7.„Żarłoczne”Rachel Vincent
8.„Wolna. Opowieść z Wiecznej Nocy"Claudia Gray


RECENZJA

Cytaty:
 • "Kryzysy wyczyniają z ludźmi dziwne rzeczy."
 • "Ludzie się nie zmieniają, (...) po prostu widzą pewne rzeczy inaczej niż kiedyś i reagują odpowiednio do tego, jacy od dawna są. Liczy się tylko kontekst."
 • "Wampiryzm nie jest chorobą. Nie jest opętaniem, nie jest rzuconym przez kogoś urokiem, nie jest robotą diabła. To tylko wynik rozwoju. Bo ludzka rasa rozwijała się i będzie się rozwijać."
 • "(...) nigdy nie zapominamy o tych, których kochamy." 
2) "Przepowiednia"

 Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest przez swój lud czcią i szacunkiem. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna, pozbawiona przyjaciół oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości…
Wewnętrzny impuls pcha Elphame w kierunku ruin zamku MacCallan. Decyzja o odbudowie tej twierdzy całkowicie odmienia jej losy. Zyskuje cel w życiu, wiernych przyjaciół oraz zdolność kontaktu ze światem nadprzyrodzonym. Na jej drodze staje również tajemniczy Lochlan, z którym połączy ją o wiele więcej niż tylko namiętność.
Wielka miłość tych dwojga zostanie wystawiona na ciężką próbę. Nad ruinami zamku MacCallan unosi się bowiem ponad stuletnia krwawa przepowiednia
 
RECENZJA

Cykl:


1. Przepowiednia
2. Powołanie
3. Divine by BloodCytaty 
 •  "Życie bardzo często nas zaskakuje"
 • "Tego, co nie jest trudne, nie warto robić."
 • "Miłość z każdego robi głupka"
 • "Niestety, nie mamy żadnego wpływu na to, w kim lokujemy swoje uczucia. A szkoda, bo gdybyśmy mieli możliwość wyboru, byłoby nam o wiele łatwiej"
 • "Tylko... czy swemu sercu można ufać bezgranicznie?"
 • "Niektórzy uważają, że dobrze, jak ktoś okaże ci litość, bo znaczy to, że temu komuś na tobie zależy. Nieprawda. To jest jak z kandyzowanym owocem. Z wierzchu słodycz, a w środku owoc może być już zepsuty. Ale życie zmywa fałszywą słodycz, ukazując nagą prawdę..."
 • "Nie wolno ci zapominać, że z losem bywa różnie. Tak już jest. Potrafi być okrutny. Daje człowiekowi wielką radość, daje też wielki smutek"
 • "(...) kiedy się kocha kogoś, darzy się go zaufaniem"
 • "Pamiętaj, że cały świat dookoła nas ma duszę. Wszystko, od kamieni w murach twego zamku począwszy po wody morza, które jest od nas tak daleko. Cała ziemia ma duszę i wszystko na niej. Dusza to życie, to nabieranie powietrza. A często czekanie na kogoś, kto potrafi uspokoić twój umysł do takiego stopnia, że usłyszysz w nim wiele, wiele głosów." 
 

 3) "Pamiętniki wampirów: Północ" Lisa Jane Smith


Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.

I piękna dziewczyna, której obaj pragną.

Teraz wreszcie przekonają się, czy miłość może zwyciężyć śmierć…Elena: z pomocą Damona wyrwała ukochanego z piekielnej otchłani. Lecz obaj bracia powrócili z objęć mroku odmienieni.

Stefano: osłabiony długim uwięzieniem potrzebuje coraz więcej krwi, bardziej życiodajnej niż miłość Eleny.

Damon: zmaga się z tajemniczą magią, która zmieniła go w… człowieka. I zrobi wszystko, żeby odzyskać nieśmiertelność, choćby miał wrócić do piekła.

Każde z nich musi pokonać swe własne demony, straszniejsze niż krążące wokół nich. A Elena musi wyznać wreszcie własnemu sercu, do którego brata chce należeć na wieczność…
RECENZJA
Cykl Pamiętniki Wampirów:
 
1. Przebudzenie
2. Walka
3. Szał
4. Mrok
5. Powrót o zmierzchu
6. Uwięzieni
7. Dusze cieni
8. Północ

 Cytaty
 • "Życie, choćby nie wiem jak długie, zawsze wydaje się za krótkie."
 • "Gdy ktoś grozi ci torturami i śmiercią, czasami bardzo... wskazane jest zwalić winę na kogoś innego. Zwłaszcza jeśli tak faktycznie jest."
 • "Nikt nigdy nie jest sam" 

   
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...