czwartek, 7 kwietnia 2011

Polowanie czas zacząć !!

Miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginalny: Dark Touch: The Hunt
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 240
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324138784
Wydanie: I
Data wydania: luty 2011
Moja ocena: 5,5/6
**********************************
Pokonać demona to łatwizna. 
O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie...
Ciąg dalszy Cieni- o dziewczynie walczącej ze złem w kurorcie pełnym demonów.
Eve dopiero niedawno odkryła swoją magiczną m, a już czas znów ją wykorzystać - chociaż wolałaby się raczej skupić na flirtowaniu. Luke jest taki słodki, że skutecznie odwraca jej uwagę od sfory demonów. Czy mają przed sobą wspólną przyszłość (zwłaszcza że Luke ma na koncie długą listę dziewczyn, z którymi zdążył się umówić, odkąd pojawił się w liceum)? I czy zdążą się o tym przekonać, skoro ich śladem pędzą piekielne psy?

Amy Meredith zadebiutowała w 2010 roku powieścią Cienie, entuzjastycznie przyjętą przez czytelniczki w Wielkiej Brytanii i Stanach. Polowanie to ciąg dalszy tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód ich bohaterki 
Jak twierdzi, zawsze fascynowało ją wszystko, co nadnaturalne, chociaż jeśli ma być zupełnie szczera, w prawdziwym świecie o wiele bardziej od walki z demonami lubi zakupy...
**********************************************************************************
"Polowanie" to drugi tom serii "Dotyk Ciemności" Meredith Amy. Cykl opowiada o nastoletniej Eve, potomkini Wiedźmy z Deepdene ( zwanego dawniej Demondene ). 
Tym razem miasteczko nawiedzają tajemnicze zwierzęta. Zabijają ludzi rozszarpując ich ciała i wysysając krew. Miejscowa ludność boi się wychodzić z domu. Nie mają pojęcia co się dzieje...

No może z wyjątkiem trójki najlepszych przyjaciół: Eve, Jess i Luka :D Podejrzewają oni, że tajemnicze morderstwa to sprawka demonów. Tylko jak dostały się one do miasta ??

Drugi tom jest równie dobry jak pierwszy. Dynamiczna akcja, wielowątkowa fabuła, wiele zwrotów akcji i delikatny, świeży wątek miłosny. ^^

Od niego też zacznę, ponieważ jest godny wielkich braw. "Cienie" czyli pierwszy tom trylogii zawierał w sobie typowy stereotyp 2+1. Jedna dziewczyna, dwóch chłopców i nie wiadomo, którego wybrać. W "Polowaniu" natomiast główna bohaterka nie ma takiego problemu. Autorka świetnie opisała niewinną, nieśmiałą, delikatną miłość między Lukiem, a Eve. Co więcej oboje do uczucia się nie przyznają. Mówiąc krótko typowa nastoletnia miłość. :)

Kolejnym plusem są częste zwroty akcji. Przyznam szczerze, że kiedy byłam niemal pewna, że udało mi się przewidzieć choćby fragment to okazywało się, że treść jest zupełnie inna.

Zaczynając czytać odniosłam wrażenie, że z "Polowania" będzie kolejna książka o... wampirach. Tajemnicze morderstwa. Wyssana krew. Podejrzane są zwierzęta, ale nikt nie wie jakie. Słowem, klimat rodem z serialowych "Pamiętników Wampirów". Jednak z czasem okazuje się, że tajemnicze istoty z wampirami nie mają praktycznie nic wspólnego. Autorka zaufała intuicji i własnej wyobraźni tworząc coś zupełnie innego niż byśmy się mogli spodziewać.

Minusem jest niestety okładka. Do pierwszego tomu była ona zdecydowanie lepsza. Szczerze mówiąc dziewczyna na okładce jest nieco "przymulona". Wygląda jakby nie wiedziała co się wokół niej dzieje. Przez to okładka strasznie mnie drażni.

Mimo to jednak uważam, że książka jest wspaniała i naprawdę warto po nią sięgnąć !!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...