środa, 13 kwietnia 2011

Krótka lekcja o zazdrości


Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2011
Tytuł oryginalny: Strange Angels: Jealousy
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 304
Forma
t: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324139255
Wydanie: I
Moja ocena: 5.5/6

********************************
Dziewczyna inna niż wszystkie: niebezpieczna, wrażliwa i samotna, znów musi walczyć - o życie, o miłość i o odpowiedź, kim jest i jakie jest jej przeznaczenie.


Całe jej życie to niebezpieczeństwo. Lecz teraz twarda łowczyni demonów zostaje uwięziona w sieci kłamstw bardziej brutalnych i mrocznych niż mordercze potwory, które przenikają do współczesnego świata
Życie Dru Anderson nigdy nie było normalne. Bo która dziewczyna wędruje od miasta do miasta z ojcem zabijającym demony? Potem jej tata zginął, a ona musiała uciekać…
I wciąż ucieka. Prześladowca wytropił ją nawet tu, w najstarszej i najlepiej chronionej szkole dla łowców wampirów. Kto ją wydał? Kim naprawdę są dwaj chłopcy, pomiędzy którymi wciąż nie potrafi wybrać? I czy nawiedzające ją wizje to wspomnienia z przeszłości?
Jedno jest pewne: ten, kto ją ściga, chce dowiedzieć się, co Dru pamięta z pewnej straszliwej nocy sprzed lat. I nie spocznie, dopóki nie zasmakuje jej krwi i nie uciszy serca…
*********************************************************************************** 
"Zazdrość" to trzeci tom z serii "Inne Anioły" autorstwa Lili St.Crow, autorki wielu bestsellerowych książek fantasy. Cykl opowiada o nastoletniej Dru, która jako swietocza jest ścigana przez wampiry. Każdego dnia walczy o przetrwanie: uczy się, walczy, stara się wymyślić jakiś plan. Jednak czy to wystarczy, by ocalić siebie samą i wszystkich na których jej zależy ??

Jeśli miałabym porównać akcję we wszystkich dotychczas ukazanych tomach, to powiem, że "Zazdrość" mile mnie zaskoczyła. Pierwszy tom cyklu "Inne Anioły" jak do tej pory jest moim ulubionym, ponieważ akcja rozkręca się z każdą kolejną stroną. "Zdrada", czyli drugi tom, zawiodła mnie natomiast na całej linii. Jak dla mnie akcja była zdecydowanie zbyt nudna i monotonna, w końcu główni bohaterowie praktycznie cały swój wolny czas spędzają w Scholi, gdzie praktycznie codziennie dochodzi do walk z wampirami. Trzeci tom serii mile mnie zaskoczył. Mimo, że akcja powinna być monotonna ( cały czas Schola ) to jednak było wiele zwrotów akcji. Ponadto do wyższej oceny przyczyniła się dynamika i ( nareszcie ) wiele romantycznych momentów. :D

Jako nowość w tym tomie, pojawia się zdecydowanie więcej wspomnień Dru. Zwykle atakują ją one w snach. Dowiadujemy się zdecydowanie więcej niż w poprzednich tomach o dziedziństwie głównej bohaterki, wiemy np. jak zginęła jej babcia.

Kolejnym plusem książki jest okładka. Mówiąc szczerze jest zdecydowanie lepsza niż w pozostałych tomach. Zachęca do czytania, a o to przecież w końcu chodzi.

Dodatkowo przypadły mi do gustu spotkania Anny i Dru. Autorka świetnie ujęła emocje między tymi bohaterkami. Czytając widzimy jak bardzo się nienawidzą, nie są ukryte żadne emocje. Wszystko jest przejrzyste.

Niestety zdziwiło mnie nagłe niezdecydowanie Dru. "Zazdrość" to chyba jedyny tom w którym Dru jest totalnie zagubiona. Jeszcze nigdy jej takiej nie widziałam. W każdym tomie wiedziała, choćby w najmniejszym stopniu co ma czynić. Tym razem jednak się waha i to dość często. Czasami robi się to denerwujące, gdyż Dru niezwykle zaczyna wtedy przypominać Bellę ze "Zmierzchu" czy też Ever z cyklu o tej samej nazwie. Myślę, że to tylko efekt przejściowy i Dru znów stanie się zdecydowana i niezależna.

Jednak najbardziej denerwujące jest niecierpliwe oczekiwanie na to, aż w końcu pojawi się Christophe. ^^ Gdy czytelnikowi już się wydaje, że przystojny dampir w końcu się pojawi, okazuje się, że musimy jeszcze trochę poczekać. W efekcie pojawia się on dopiero pod koniec tomu. Dlatego z czystym sumieniem stwierdzam, że JEST GO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO !! Mam nadzieję, że w kolejnych tomach ( a wiele na to wskazuje ) będzie można dłużej poczytać o pociągającym dampirze.

Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego Dru tak ciągnie do Gravesa ?? Ja osobiście zdecydowanie wybrałabym Christophe'a. Takie samo wrażenie odniosłam też przy "Pamiętnikach wampirów" z tym jednym wyjątkiem, że w "Innych aniołach" to z Christophe'em ( odpowiednik Damona ) spędza ( nię będę oszukiwać ) WSZYSTKIE  romantyczne chwile. Z Gravesem łączy ją tylko jeden pocałunek. Szczerze mówiąc, mam cichą nadzieję, że Dru ostatecznie wybierze Chrisa. :P Jednak co z tego wyniknie ?? Poczekamy, zobaczymy.

Tymczasem serdecznie polecam lekturę "Zazdrości". :D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...