piątek, 24 kwietnia 2015

Nigdy nie rób sobie wrogów - zwłaszcza gdy jesteś wampirem

Cykl: Love at stake (#4 w serii)
Autor: Kerrelyn Sparks
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-241-3762-6
Ilość stron: 392
Cena: 35,80
Moja ocena: 5/6 
___________
Heather Westfield wiodła spokojne życie. Ale wszystko się zmieniło, odkąd pomogła bardzo przystojnemu i bardzo tajemniczemu Jean-Lucowi Echarpe’owi.
Czegóż może szukać największy dyktator mody w jej małym miasteczku? Lecz choć to niepokojąca zagadka, Heather jest w siódmym niebie, bo nigdy dotąd nie była z mężczyzną równie atrakcyjnym i niesamowitym. Naprawdę mogliby żyć długo (a nawet wiecznie) i szczęśliwie, gdyby nie zaciekły wróg Jean-Luca, który nie zadowoli się syntetyczną krwią…
________________
Jean-Luc jest projektantem mody. Podczas otwarcia swojego nowego sklepu w Teksasie poznaje Heather. Jest ona zafascynowana jego projektami, jednak uważa, że na taki rozmiar nie może pozwolić sobie prawie żadna kobieta. Posiadająca dość obfite kształty Heather ma kilka pomysłów na przerobienie sukien Jean-Luca. Gdy na skutek nieporozumienia, udaje jej się go poznać osobiście jest nie tylko zafascynowana jego urodą, ale i podekscytowana tym, że być może spełni się jedno z jej marzeń. Niestety sielankowy klimat psuje pojawienie się Luiego. Odwieczny wróg Jean-Luca pragnie zemsty i od lat poluje na jego ukochane. Tym razem myśli, że jest nią Heather. Kobieta jest w wielkim niebezpieczeństwie i tylko Jean-Luc może ją ochronić.Wampir z sąsiedztwa to czwarty tom z cyklu Love at stake Kerrelyn Sparks. Każda powieść z serii przedstawia losy innych bohaterów. Dzięki temu czytelnik nie nudzi się rozwlekłą historią, w której występują cały czas te same postaci. Tutaj za każdym razem znani już czytelnikowi bohaterowie pojawiają się jako tło, do nowej historii z nowymi postaciami lub tymi, które pojawiły się wcześniej epizodycznie.

Plusem tej części jest to, że główną bohaterką nie jest tzw. kobieta idealna. Heather ma pełne kształty. Nie jest kolejną anorektyczną postacią, bez której nie mogłoby być dobrego romansu. Kerrelyn Sparks postanowiła przełamać stereotypy i pokazać, że każda kobieta ma szansę na miłość i szczęście. Co więcej Heather jest samotną matką, co nie często zdarza się w powieściach tego typu. W ten sposób autorka nadała całej historii odrobiny realizmu, przybliżając zwłaszcza czytelniczkom realia życia samotnej matki - jej zobowiązania, obawy, troski oraz momenty radości.

Autorka stworzyła opowieść pełną dynamizmu, której zadaniem jest wzbudzenie u czytelnika dreszczyku emocji. W tej części jednak efekt końcowy nie jest idealny. Wątek wroga, sam z siebie, prosi się o jak największą liczbę sytuacji, podczas których dochodzi do konfrontacji. W Wampirze z sąsiedztwa jest ich zdecydowanie zbyt mało. Braki te można oczywiście tłumaczyć tym, że cała seria Love at stake ma skupiać się głównie na wątku miłosnym i to o nim właśnie przeczytamy najwięcej.

Kerrelyn Sparks postawiła na oryginalną historię o współczesnych wampirach. Każda z kolejnych części cyklu jest jeszcze bardziej zdumiewająca i ciekawsza od poprzedniej. Idealna do czytania w podróży, jeszcze lepsza na nudne wieczory. Polecam!Niedługo zabiorę się za kolejną część z cyklu Love at stake - Ja cię kocham, a ty śpisz wampirze. :)

Co chcę na Gwiazdkę?
Znaleźć sobie sensownego faceta. I błagam, niech będzie wysoki, przystojny i… żywy!

Te święta nie są dla Toni zbyt wesołe. Jej przyjaciółka wylądowała w wariatkowie, bo upierała się, że zaatakowały ją wampiry. Toni może ją stamtąd wyciągnąć tylko jednym sposobem: udowadniając, że wampiry istnieją naprawdę. A kiedy poznaje tajemniczego Szkota, zaczyna podejrzewać, że to się jej uda.

Ian ma prawie pięćset lat, ale wygląda jak… Jak to możliwe, żeby nieżywy facet był tak diabelnie seksowny? Czy to właśnie on okaże się tym jedynym? Jeden zakazany pocałunek może obudzić wieczną namiętność – wystarczy jedna chwila pod jemiołą. Jeśli tylko nie przerwie jej ktoś, kto chce wydrzeć Ianowi jego niebezpieczą tajemnicę…Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...