niedziela, 17 sierpnia 2014

Czy serial prawniczy może być hitem?

Tytuł Oryginału: Suits
Czas trwania odcinka: 42min.
Gatunek: Dramat, Prawniczy
Reżyseria: Kevin Bray
Scenariusz: Aaron Korsh
Produkcja: USA
Moja ocena: 9/10 
____________________
Mike Ross (Patrick J. Adams) ma wyjątkowy talent. Kiedy już raz coś przeczyta, to nigdy tego nie zapomina. Jest niczym chodząca encyklopedia. Dorabia sobie pisząc egzaminy za innych i okazjonalnie pomagając swojemu kumplowi Trevorowi (Tom Lipinski) sprzedawać narkotyki. Pewnego dnia, podczas dostawy omal nie zostaje złapany. Traf chciał, że schronienia udziela mu Harvey Specter (Gabriel Macht), prawnik szukający współpracownika. Zauważa talent Mike'a i chce dać mu pracę, jednak jego firma zatrudnia tylko z osóby, które ukończyły prawo na Harvardzie. Czy Mike pożegna się ze swoją przeszłością i skorzysta z szansy jaką da mu Harvey? Czy oboje zdołają ukryć fakt, że Ross nie ma uprawnień by być prawnikiem?

W garniturach to serial, który podbił serca widzów. Tajemnica Mike'a i Harvey'a dodaje nutki niepewności każdemu odcinkowi. Bohaterowie mają świadomość możliwych konsekwencji swoich czynów, co wcale nie oznacza, że będą grzecznie siedzieć i starać się, aby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego. Wręcz przeciwnie, bardzo często z uwagą śledziłam ich poczynania, razem z nimi obawiając się zdemaskowania, zwłaszcza, gdy w grę wchodziły uczucia i okłamywanie bliskich im osób. Prawniczy wcale nie znaczy nudny. Jeśli dany serial ma w sobie to "coś", nie ważne jaka tematyka, ważne, że widz nie może oderwać oczu od ekranu i z niecierpliwością czeka na kolejne odcinki, z radością przyjmując do wiadomości, że pojawią się kolejne (obecnie już cztery) sezony.Cudowne jest to, że serial nie skupia się na przyziemnych sprawach. Firma Harvey'a cieszy się ogromnym autorytetem, co z kolei oznacza bogatych i wpływowych klientów. Przekręty, oszustwa na ogromną skalę, kosztowne procesy, fuzje - tym głównie zajmują się prawnicy Pearson Hardman. Ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bezlitośni potrafią być inni w dążeniu do wybranych przez siebie celów. Wielu uważa także, że prawnicy zarabiają dużo, praktycznie nic nie robiąc. W garniturach ujawnia prawdę na temat realiów życia prawniczego. To na prawdę ciężka i wymagająca praca. Czasem trzeba wiele poświęcić, pracować od wczesnego poranka do późnej nocy, zrezygnować z życia towarzyskiego, przekopywać się przez sterty dokumentów szukając jednego, małego błędu, który można wykorzystać w sądzie. Mike, do tej pory żyjący dość beztrosko musi nagle dorosnąć, zostać zupełnie innym człowiekiem, osobą odpowiedzialną za swoje czyny.
źr. grafika Google

Oczywiście nie zabraknie także momentów pełnych miłosnych problemów. W przeciągu czterech sezonów wiele może się wydarzyć. Pojawią się zarówno przelotne romanse, jak i poważne związki. Jedno jest pewne, nie sposób nudzić się oglądając przeżycia głównych bohaterów.

Doskonałym dopełnieniem wydarzeń jest świetnie dobrana muzyka. Serial dopracowano w jak najmniejszym szczególe. Tu nie ma miejsca na pomyłki, wszystko musi być na swoim miejscu tworząc harmonijną całość.

Bardzo interesująca postacią serialu jest Louis Litt (Rick Hoffman), który mimo, iż należy do najlepszych prawników w mieście, to często wydaje się być zagubiony niczym małe dziecko. Każdą porażkę traktuje bardzo emocjonalnie, stąd też widz cieszy się z jego sukcesów i gorąco mu kibicuje w drodze do celu. Może i wydaje się czasem wredny i niemiły, jednak jestem pewna, że polubicie tę postać w miarę oglądania kolejnych sezonów.

Cóż więcej mogę powiedzieć? W garniturach to serial, który musicie obejrzeć. Każdy sezon jest coraz bardziej ekscytujący i wprost nie mogę się doczekać kolejnego odcinka, który pojawi się już 20 sierpnia. Polecam!

P.S. Nie dajcie się zlittować :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...