wtorek, 8 stycznia 2013

Wampiry jako rasa pełna różnych plemion

Cykl: Kroniki Rodu Drake'ów ( #1 w serii )
Autor: Alyxandra Hatvey
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010
ISBN:  978-83-61635-89-5
Moja ocena: 4.5/6
____________________________
Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirzych plemion. A to oznacza, że ze wszystkich stron grozi jej niebezpieczeństwo - od wampirów-zalotników pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia czyhającego na nią na królewskim dworze?


Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!
___________________________________________________________
"Księżniczka wampirów" to pierwsza książka Alyxandry Harvey jaką miałam okazję przeczytać. Jak wrażenia po lekturze ??

Na ogromną pochwałę zasługują wątki miłosne. Są one tak naturalne, delikatne i subtelne, iż sprawiają, że treść książki nie wydaje się czytelnikowi tak odległa i nierealna. Mimo, iż motywem przewodnim są wampiry, to pojawienie się romantycznych momentów, które idealnie przeplatają wydarzenia sprawia, że jesteśmy świadkami piękna zauroczenia przechodzącego w zakochanie. Wielu autorów oddziela sceny romantyczne od głównej fabuły, Alyxandra Harvey robi odwrotnie - opisuje gesty, natrętne myśli itp. czyli to co reszcie zazwyczaj umyka.

Dodatkowym plusem jest pomysł. Niecodzienne jest to, że wampiry są podzielone na naprawdę wiele różnych podgatunków. Niestety reszta kojarzyła mi się bardzo z "Wieczną nocą" Claudii Gray. Motyw wojny pomiędzy łowcami, a wampirami jest bardzo oklepany i dość często stosowany. Nie uważałam, aby autorka opisała go w sposób w jaki nie zrobił tego jeszcze nikt. Aczkolwiek pani Harvey doskonale swój pomysł broni i obrazuje go naprawdę fantastycznie. Nic nowego nie "wyciąga" z tematu, ale dodaje wiele wątków, które zmieniają utarte szlaki w coś innego, oryginalnego.

Autorka doskonale trafiła w moje gusta, ale "Księżniczka wampirów" nie jest książką, do której warto wrócić po raz drugi. Nie ma w niej nic wartościowego: żadnych cytatów, żadnych nauk ani też żadnych przestróg. Seria "Kroniki Rodu Drake'ów" polecam zatem wyłącznie na jednorazowe wieczory spędzane pod kocykiem z kubkiem herbaty w ręce.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...