wtorek, 10 czerwca 2014

Problemy nastoletnich wilkołaków

Tytuł Oryginału: Teen Wolf
Gatunek: Dramat, Horror, Komedia, Romans, Dla młodzieży
Czas trwania odcinka: 41min
Reżyseria: Russell Mulcahy
Produkcja: USA
Scenariusz: Jeff Davis
Moja ocena: 9/10  ♥
_________________
Przed nami już niedługo czwarty sezon serialu Teen Wolf emitowanego na stacji MTV. Poniżej znajdziecie trailer pierwszego odcinka. Tymczasem postaram się odpowiedzieć na podstawowe pytanie: dlaczego ten serial warto oglądać?

Teen Wolf to historia nastoletniego (oczywiście) Scotta (Tyler Posey). Zostaje on zaatakowany i przemieniony w wilkołaka. Jego życie ulega całkowitej zmianie. Zyskuje nowe moce, które przerażają go i fascynują jednocześnie. Ma niesamowicie dobry refleks, wyostrzony słuch, wyczuwa ludzkie emocje dużo skuteczniej niż przed przemianą. W zmaganiach z nową, wilczą naturą pomaga mu jego najlepszy przyjaciel Stiles (Dylan O'Brien). Do jednych z ważniejszych problemów do rozwiązania jest rosnąca miłość do Alison (Crystal Reed), której rodzina pała się polowaniem na wilkołaki.

Nie jest to jeden z tych seriali gdzie nastolatkowie będący głównymi bohaterami mają tak dziecinne problemy jak dobór odpowiedniej fryzury, czy bycie niezauważalnym dla większości szkolnych kolegów, co możemy obserwować w większości tego typu serialów. Tutaj ważniejsze są problemy emocjonalne, oczywiście gdy pominiemy główny, wilkołaczy wątek. Dla bohaterów najważniejsza jest przyjaźń i rodzina. Zrobią wszystko, aby ochronić swoich bliskich przed niebezpieczeństwami. Dla nich są gotowi do poświęceń. Nawet gdy dana sytuacja wydaje się być niemożliwa do rozwiązania, oni zawsze starają się znaleźć jakieś wyjście.
Również wątki miłosne są odmienne od tych widocznych w innych serialach. Przede wszystkim każde uczucie jest głębokie i prawdziwe. Szczenięca miłość? Tutaj jej nie znajdziecie. Mimo iż, uczucie bardzo często jest niezwykle skomplikowane i złożone, to wskazuje na dojrzałość postaci.

Dziewczęce ploteczki? Zapomnijcie! Zarówno Alison, jak i Lydia (Holland Roden) to dziewczyny, które mają ważniejsze sprawy na głowie niż śledzenie najnowszych modowych trendów czy obgadywanie innych uczennic. Alison szkoli się na łowcę, podczas gdy Lydia zyskuje wiele magicznych zdolności, np. potrafi odnajdywać zwłoki. Magiczne własności dają jej porządnie w kość, a sama Lydia nie do końca wie jak sobie z nimi poradzić.

Lubicie muzykę klubową? Jeśli nie to czasem oglądanie może być dla was nieco irytujące. Jak bardzo? Poniżej macie próbkę. Dla mnie nie stanowi ona żadnego problemu.

Podsumowując Teen Wolf to zupełnie odmiennych serial. Jeśli kochacie fantastykę, to na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie. Z niecierpliwością czekam na premierę kolejnego sezonu, która już za niecałe dwa tygodnie. :) Polecam!


Trailer Teen Wolf s04e01:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...