sobota, 4 lutego 2012

Im bardziej wszystko się zmienia, tym bardziej zostaje takie samo

Autor: Claudia Gray
Wydawnictwo: Amber
Seria: Wieczna noc (#3 w serii)
Miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginalny: Evernight: Hourglass
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 304
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324138128
Wydanie: I
Data wydania: listopad 2010
Moja ocena: 4/6
-------------------------------------------------------------------
Trzeci tom bestsellerowej serii o zakazanym uczuciu, które każe wybierać pomiędzy śmiercią a nieśmiertelnością.
Zakochana w łowcy wampirów nieśmiertelna dziewczyna, która poświęci wszystko dla tej miłości.
Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi ukrywać, kim jest, inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki
przestaje być sekretem.Bianca i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej
Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą...


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ucieczka" to już przed ostatni tom bestsellerowej serii Claudii Gray. "Wieczna noc" opowiada o losach nastolatki Bianki, której rodzice są wampirami. Zawarli oni pakt ze zjawami, aby matka Bianki mogła zajść w ciążę. Zaznaczyły one jednak, że Bianca należy do nich. Co to miało znaczyć ?? Dziewczyna będzie musiała się tego wkrótce dowiedzieć. Jednak jak ukryć swą wampirzą część natury i  fakt poznawania sekretów zjaw będąc jednocześnie pod opieką Czarnego Krzyża, organizacji polującej na wampiry ?? I gdzie w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas na Lukasa ?? Zadanie trudne, ale co jeśli Bianca nie podoła wyzwaniu ??

Zdawać się może, że rozpoczynający się niemal sielankowo, trzeci tom musi zakończyć się happy endem. Jednak autorka postanowiła inaczej. Wiele się zmienia pod wpływem wyborów bohaterów. Można, by wręcz stwierdzić, iż fabuła wywraca się do góry nogami. Dzieje się tak wiele, zwłaszcza w ostatnich rozdziałach, że czytelnik bardzo łatwo może się zagubić w tym wszystkim.

I tak faktycznie jest. Autorka zasypała nas toną nowych informacji, zarówno na temat zjaw, jak i łowców wampirów. Jestem przekonana, że aby ogarnąć umysłem całą akcję trzeba po "Ucieczkę" sięgnąć ponownie i kilka razy przeczytać ją od deski do deski.

Książka opiera się na motywie ucieczki. Główni bohaterowie zmuszeni są szukać azylu, każdy z podobnego powodu - poszukiwań przez Czarny Krzyż. Jest to dość interesujące, bo dostarcza czytelnikowi wielu wrażeń. Niestety ciągnąc się zbyt długo sprawia, że treść powoli staje się monotonna, a dalszy rozwój wydarzeń sprawia, że tomowi towarzyszy smutna, dołująca atmosfera.

Ponieważ większość akcji kręci się wokół Lukasa i Bianki można sugerować, że będzie wiele romantycznych scen. Fakt, pojawiają się, ale uważam, że zdecydowanie bardziej niezwykły był ten wątek w poprzednich częściach. Tym razem autorka nie potrafiła wybudować odpowiedniego nastroju, a szkoda.

Osoby lubiące płakać w trakcie lektury będą zadowolone. Rozdziałów do wzruszeń jest wiele, każdy równie smutny jak poprzedni.

Mam nadzieję, że kolejny tom będzie mniej ponury, a bardziej zaskakujący. Polecam !!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...