sobota, 21 kwietnia 2012

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje :)

Autor: Richelle Mead
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2012
Tytuł oryginalny: Succubus Revealed
Liczba stron: 304
Format: 130×205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324141562
Moja ocena: 6/6
****************************************
Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet.
Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie.
Sukuby – uwodzicielskie i mordercze demony…
Georgina Kincaid miała całą wieczność na to, by odkryć sekrety płci przeciwnej, a wciąż jeszcze daje się zaskoczyć.
Na przykład takiemu Sethowi: facet zaryzykował duszę, żeby zostać jej chłopakiem. Jednak Georgina jako podwładna samego Lucyfera nie może tak łatwo odwiesić do szafy służbowego mundurka mrocznego demona i oddać się miłosnej sielance. Przeciwnie: zostaje wysłana do Las Vegas.


Miasto grzechu to wymarzona baza operacyjna dla każdego sukuba, ale… Czemu ciemne moce tak bardzo starają się odciągnąć ją od Seattle – i od Setha? I to teraz, gdy ma szansę na prawdziwą miłość. Szatan jeden wie…
Georgina zamierza użyć wszelkich sposobów, żeby odkryć, o co w tym wszystkim chodzi i w końcu skończyć z ta robotą – choćby po trupach. Ma tylko nadzieję, że jednym z nich nie będzie jej wymarzony mężczyzna…
*****************************************************
Już po raz ostatni miałam przyjemność czytać o przygodach Georginy Kincaid - bohaterki sukubiej serii Richelle Mead. "Odkrycie sukuba" to ostatnia część bestsellerowego cyklu. Tym razem finał mają wszystkie wątki rozpoczęte we wcześniejszych tomach. Dzieje się bardzo dużo, autorka idealnie zadbała o dostarczenie czytelnikowi wielu niesamowitych wydarzeń zawierających mnóstwo, ale to mnóstwo emocji.

Zacznijmy od tego wątku, który tych emocji ma najwięcej - Seth...
Teoretycznie wszelkie problemy powinny się dla nich skończyć i tak też myśli Georgina. Jednak znając możliwości sukuba we wplątywanie się w kłopoty, błogi spokój pary wkrótce zostaje zakłócony. Szczegółów co prawda wam nie zdradzę, ale bądźcie pewni, że tym razem wątek ten bije na głowę wszystkie poprzednie.

Skoro kłopoty pojawiają się w jej związku, to oczywiście muszą mieć źródło w jej piekielnym życiu. A to na tyle się komplikuje, że zmuszona zostaje do dość drastycznych posunięć. Każdy krok narazi nie tylko ją, ale i jej przyjaciół na zemstę ze strony Jerome'a i całego Piekła. Czy Georgina da sobie radę ?? Jaką mroczną prawdę, chce zataić przed nią Piekło ??

Dodatkowym plusem książki jest wątek przeszłości Setha i Georginy. Poznajemy wreszcie ich przeszłość w pełnym tego słowa znaczeniu. Bardzo zaskakujące jest wcześniejsze życie Setha. To głównie z tego powodu  w pewnym momencie akcja wywraca się o 180 stopni, zaskakując nas dosłownie wszystkim. Byłam w naprawdę ciężkim szoku, gdy tylko przeczytałam tą część "Odkrycia sukuba". Kto jak kto, ale Richelle Mead doskonale potrafi wprawić czytelnika w osłupienie, bawiąc się jego emocjami tak bardzo, że nie sposób jest nie kochać jej książek.

Mimo, iż jest to już ostatni tom cyklu, autorka nie zapomniała o starych bohaterach. Pojawiają się ( lub przynajmniej zostają wspomniani ) wszyscy ci, którzy przez całą serię się przewijali, obojętnie czy dożyli końca czy też nie. W ten sposób czytelnik ostatecznie żegna się z cyklem. I tu pojawia się kolejna cecha, za którą bardzo cenię sobie panią Mead, mianowicie nigdy nie stara się pisać na siłę. Jej serie najczęściej kończą się po sześciu tomach ( i żadnym więcej ). Autorka nie bawi się także w uzupełnienia, szanuje czytelników i wie, że są wymagający. Widać, że lubi robić to co robi, nie pisze tylko dla zysku, jak chociażby P.C.Cast czy Lisa Jane Smith.

Podsumowując mam nadzieję, że pani Mead będzie pisać jeszcze więcej równie wspaniałych serii, a wam na ten czas serdecznie polecam lekturę ostatniego tomu o przygodach Georginy Kincaid i jej przyjaciół. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...